Choć jest to bardzo małe stworzenie, może wywołać poważne szkody naszemu zdrowiu. Mowa o robakach, które masowo szturmują polskie domy i czyhają na zdrowie Polaków. Eksperci podkreślają, że już dawno nie było takiej inwazji.

Biedronki azjatyckie to postrach ostatnich dni. Wydawać by się mogło, że tak małe i sympatycznie wyglądające stworzenia nie mogą zrobić nam krzywdy. Niestety, nic bardziej mylnego. Biedronki te są niesamowicie groźne, ponieważ mogą wywoływać astmę i uczulenie. Na ich działanie szczególnie narażone są dzieci.

Skąd wzięły się u nas te biedronki? Za wszystko odpowiada ciepła jesień, która zwabiła te owady do naszego kraju. Choć biedronki azjatyckie zwykle można spotkać w Polsce, jeszcze nigdy nie było problemu z takim ich nawałem.

Stworzenia te są bardzo agresywne i ekspansywne. Do domów i mieszkań najczęściej wlatują przez otwarte okna, a wewnątrz szukają ciepłych zakamarków, gdzie mogą przezimować. Naukowcy ostrzegają jednak, by nie udzielać im żadnego schronienia. Biedronki te są skore do atakowania ludzi, co może być opłakane w skutkach.

Ich ukąszenia są czerwone i swędzące, a w miejscu ugryzień pozostają ślady. To jednak nie jest najgorsze, co może nam zrobić takka biedronka. Zwierzęta te w sytuacjach zagrożenia wydzielają żółte krople hemolimfy, które nie tylko są trudne do usunięcia, ale mogą także wywoływać alergię, zapalenie spojówek, a nawet astmę.

źródło: eska.pl

Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!


Czy UFO istnieje naprawdę? Wstrząsające relacje świadków [ZOBACZ!]

...

Zobacz również