Od czasu wyborów parlamentarnych w 2015 roku wszystkie partie opozycyjne myślą o konsolidacji. Na przywódcę potencjalnej koalicji mianowano już wiele osób. Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez „Polsat News” na czele opozycji stanąć powinien nie Władysław Frasyniuk czy Grzegorz Schetyna a… Janusz Korwin-Mikke!

Mimo iż przewodniczący partii Wolność nie ma w zwyczaju pojawiać się na manifestacjach czy pikietach pod Sejmem to właśnie jego ankietowani wybrali na przywódcę opozycji. Wynik sondażu jest zaskakujący zwłaszcza, że Janusz Korwin-Mikke rywalizował w nim z postaciami znacznie bardziej zaangażowanymi w bieżącą politykę niż on.

W ankiecie „Polsat News” udział wzięło 8668 internautów. Miażdżąca większość z nich (47,5 proc.) odpowiedziała, że to właśnie Janusz Korwin-Mikke powinien zostać liderem zjednoczonej opozycji.

Zaraz po nim, na podium uplasowali się Paweł Kukiz (10,0 proc.) i Donald Tusk (8,0 proc.). Ex aequo trzecie miejsce zajął… inny kandydat. Taki sam odsetek respondentów na lidera opozycji wskazał przewodniczącego Rady Europejskiej i osobę, nieznajdującą się na liście.

Ostatnie miejsce w sondażu zajął Krzysztof Łoziński, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji. Respondenci oddawali swoje głosy również na m.in. liderkę Inicjatywy Polska, Barbarę Nowacką (3,3 proc.), byłą premier, Ewę Kopacz (2,8 proc.) i przewodniczącego SLD, Włodzimierza Czarzastego (1,3 proc.).

źródło: Polsat News

...

Zobacz również