To będzie prawdziwy koszmar dla milionów Polaków. Aż 4,5 mln z nas może stracić wszystkie pieniądze! 

mBank jest trzecim najczęściej wybieranym bankiem przez Polaków. Aż 4,5 miliona osób trzyma u nich na koncie wszystkie swoje oszczędności.

ZOBACZ TAKŻE: WOŚP i mBank oszukuje ludzi? Oto jak jest naprawdę

W wyniku ataku hakerów możecie stracić wszystkie pieniądze

– Ostrzegamy o nowym typie ataku cyberprzestępców skierowanym na klientów bankowości mobilnej – przestrzega na swojej stronie internetowej mBank.

Bank dokładnie opisuje, jak wygląda taki atak hakerów. Jest to proces wieloetapowy. W pierwszej kolejności internetowi przestępcy pozyskują nasze dane osobowe.

Nabywają je wystawiając fałszywe ogłoszenia o pracę, rozsyłanie wiadomości zawierającej numer telefonu, pod którym odbiorca e-maila lub SMS-a ma zaktualizować swoje poufne dane. Powstają też fałszywe strony internetowe podszywające się pod naszą pocztę e-mail, które powiadamiają o nieuprawnionym dostępie do konta pocztowego.

Przestępcy podając się za swoją ofiarę kontaktują się z operatorem telefonii komórkowej i proszą o przekierowywanie połączeń przychodzących na swój numer.

Kiedy już im się to uda, synchronizują aplikację mobilną z kontem bankowym klienta, poprzez wpisanie podanych przez niego wcześniej danych osobowych. Dzięki temu mogą przechwytywać kody autoryzacyjne do przelewu, tym samym przejmując wszystkie jego pieniądze.

Bank radzi, jak uchronić się przed hakerami

mBank prosi swoich klientów o uważnie czytanie wszystkich wiadomości tekstowych, które dostają. Prosi by zwracali szczególną uwagę na te SMS-y, w których znajduje się informacja o dokonaniu przekierowania lub pojawieniu się innych operacji, o których nie mieli pojęcia.

Po zauważeniu niepokojących operacji na naszym koncie, należy niezwłocznie skontaktować się z bankiem.

ZOBACZ TAKŻE: Fala hejtu na mBank. I nic dziwnego! Absurdalne opłaty

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!


Ta piękna dziewczyna jest córką polskiej gwiazdy sportu - której? Nie zgadniesz!

...

Zobacz również