Kontrowersje wokół piosenki Michała Szpaka, „Colour of your life”. Utwór, który wokalista ma wykonać na tegorocznej Eurowizji, może być plagiatem utworu „Dawaj za” rosyjskiego zespołu Lube.

Sprawą mają zająć się prawnicy, którzy ocenią czy „Colour of your life” faktycznie jest kopią „Dawaj za”. Co ciekawe, zespół Lube jest ulubioną formacją Władimira Putina, a piosenka „Dawaj za” to hymn rosyjskich służb specjalnych.

Zdaniem menadżera Michała Szpaka, Jacka Jastrowicza, o plagiacie nie ma mowy. Zaleca jednak skonsultować sprawę z ekspertami, którzy mogliby ocenić czy tak faktycznie jest.

„Według mojej opinii nie jest to plagiat, jednak zalecam konsultacje w tej sprawie z ekspertami muzycznymi lub prawnikami, którzy zajmują się tego typu tematyką”.

W sprawie plagiatu wypowiedział się dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia, Piotr Iwicki. Jego zdaniem refreny obu piosenek są „łudząco podobne”, ale także uważa, by ostateczną ocenę „pozostawić mecenasom”. Iwicki zwrócił uwagę na to, że występ Szpaka z tym utworem może doprowadzić do dyskwalifikacji z konkursu Eurowizji.

„Myślę, że refreny obu piosenek są łudząco podobne, aranżacyjne rozwiązania w finale też. Decyzje czy opinie od strony prawnej czy to plagiat, pozostawmy mecenasom. Dla mnie kluczowe jest to, czy TVP podejmie ryzyko i wyśle Szpaka do Sztokholmu ze świadomością, że wywoła to burzę i może doprowadzić do dyskwalifikacji”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: niezalezna.pl
pt

Zobacz również