Morski wir porwał 23-latka. Tragedia w Ustce, trwają poszukiwania ciała

Morski wir porwał 23-latka. Tragedia w Ustce, trwają poszukiwania ciała Źródło: youtube.com/ Waldemar

Ustka stała się miejscem wielkiej tragedii. 23-letni plażowicz przebywający w popularnej, nadmorskiej miejscowości został wciągnięty przez wir morski. Ciała mężczyzny jak na razie nie dało się znaleźć, a ratownicy ostrzegają przed Bałtykiem, który już w tym roku pozbawił życia i zdrowia co najmniej kilku osób.

Ustka znalazła się w centrum uwagi krajowych mediów. Popularny kurort, który przyjmuje co roku tysiące turystów, był miejscem wielkiej tragedii z udziałem plażowicza, który został bezpowrotnie wciągnięty w wir morski. Jego ciała wciąż nie udało się znaleźć. Ratownicy przestrzegają przed niebezpieczeństwem morskich kąpieli i zaznaczają, że ze względu na pogodę takich przypadków może być niestety więcej.

Ustka miejscem tragedii. Morze porwało mężczyznę

Dwóch plażowiczów w wieku 23 lat pragnęło spędzić jedno z upalnych popołudni nad morzem. Dobrą zabawę zakłócił żywioł, który w mgnieniu oka pozbawił życia jednego z nich. Wir wciągnął młodego mężczyznę, nieszczęsny plażowicz został dodatkowo przykryty przez fale. Szybka reakcja przyjaciela, który podpłynął pod brzeg i zaczął krzyczeć o pomoc, nie pomogła. Ciała nie udało się odnaleźć.

Ratownicy, próbujący przedrzeć się przez morską toń nie byli w stanie dotrzeć na wskazane przez przyjaciela miejsce. Mimo prób podpłynięcia, fale okazały się za mocne i poszukiwania ciała trzeba będzie odłożyć na czwartkowy wieczór.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bałtyk w tym roku jest wyjątkowo niebezpieczny

Zatonięcie 23-latka w Ustce nie było pierwszym i zapewne ostatnim dramatem, który rozegrał się na Bałtyku. Ledwie tydzień temu do wody wpadł rowerzysta, który w trakcie jazdy po porcie w Darłowie stracił panowanie nad swoim pojazdem i utonął w morskiej toni.

Służby apelują o wielką ostrożność w kąpieli i korzystaniu wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk. Z racji gorącej pogody, morze, jeziora i rzeki będą w tym roku bardzo kuszącym kierunkiem turystycznym, a służby obawiają się, że ten rok będzie istnym, czarnym rekordem śmierci nad akwenami.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Niemożliwe! Synek Marty Kaczyńskiej nie nazywa się tak, jak wszyscy myśleli. Oto jego prawdziwe imię
  4. TVP i Polska w żałobie. Nie żyje legendarny komentator sportowy, miał 70 lat
  5. Przez 20 lat więził i gwałcił swoją pasierbicę. Jej życie zamienił w piekło, musiała urodzić 9 dzieci
  6. Dondald Trump: Niewiele krajów może dołączyć do ruchu bezwizowego, ale Polska jest jednym z nich

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News