Weszła w życie szokująca ustawa. Bez tego Polacy nie wyjadą za granicę

Weszła w życie szokująca ustawa. Bez tego Polacy nie wyjadą za granicę

Chociaż ta ustawa bez wątpienia dotyczy tysięcy Polaków, wielu z nas przegapiło jej wejście w życie. Od krótkiego czasu musimy jednak specjalnie przygotowywać się do wyjazdu poza granice kraju. Co ciekawe, nie możemy tego bowiem uczynić bez jednej, bardzo małej rzeczy.

Nowe przepisy objęły przede wszystkim tych obywateli, którzy planują wyjechać z kraju własnym samochodem. Nie jest to już tak proste i szybkie, jak do tej pory.

O czym mówi ustawa?

Posłowie stwierdzili bowiem, że każdy zarejestrowany w Polsce pojazd, którym zdecydujemy się opuścić terytorium państwa, musi mieć na sobie specjalną naklejkę. Oznaczenie "PL" będzie obligatoryjne dla wszystkich kierowców. ZOBACZ TAKŻE: Opozycja w prawdziwej żałobie. Spełnił się ich koszmar Oto jaki dokładnie zapis znalazł się w nowej ustawie: 1. Na pojeździe zarejestrowanym w Rzeczypospolitej Polskiej, który ma być używany w ruchu międzynarodowym, umieszcza się z tyłu na nadwoziu pojazdu znak z literami "PL". 2. Znak "PL" może być umieszczony na tylnej szybie samochodu w prawym dolnym rogu, pod warunkiem że będzie zapewniona wystarczająca widoczność znaku i czytelność liter. ZOBACZ TAKŻE: Biedroń: Likwidować IPN. Natychmiast!

Polacy są w szoku

Wielu kierowców jest zadziwionych nowymi przepisami, które niespodziewanie ich objęły. Jak najszybciej muszą się więc do nich zastosować. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński ujawnił prawdziwy cel swojego życia. Nadchodzą ogromne zmiany
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News