Jutro będzie burda w parlamencie! Pod głosowanie idzie znienawidzona przez posłów ustawa

Jutro będzie burda w parlamencie! Pod głosowanie idzie znienawidzona przez posłów ustawa Źródło:

Ustawa dot. obniżki uposażeń dla posłów i senatorów wywołuje wiele kontrowersji - szczególnie wśród tych, których ta ustawa może dotknąć. Głosowanie nad nią ma się odbyć jutro. Jakich reakcji możemy się spodziewać?

Uposażenie posła i senatora po przyjęciu ustawy ma stanowić 80 procent wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu. Istnieją jednak pewne wyjątki: ustawa nie dotknie parlamentarzystów zasiadających w obu izbach, ani osób, które pełnią funkcję ministrów i wiceministrów.

Znienawidzona ustawa pociągnie za sobą dalsze zmiany?

Możliwe, że obniżone uposażenie posłów i senatorów pociągnie za sobą kolejne cięcia wynagrodzeń. Na celowniku mają być członkowie prezydium izby. Stanisław Karczewski ma zamiar udać się do prezydenta Andrzeja Dudy i złożyć wniosek w tej sprawie. Głosowanie bez wątpienia nie obejdzie się bez emocji. Zaproponowany przez Jarosława Kaczyńskiego projekt ustawy postawił posłów PiS w niejednoznacznej sytuacji. Muszą oni bowiem postawić na szali gniew prezesa partii i własny dobrobyt. - Politycy powinni iść do polityki po to, żeby robić politykę. Wiemy, jakie jest nastawienie społeczne i oczekiwanie. Takie jest stanowisko naszej partii. Będziemy za tym głosowali, ponieważ uważamy, że posłowie i senatorowie przede wszystkim powinni pracować na rzecz Polaków i rozwiązywania polskich problemów. Nie jest naszym celem bogacenie się. Mówiłem kiedyś – za co zostałem wykpiony i żartowano sobie z tego – że powinno się pracować dla idei. Tak, powinno się pracować dla idei, powinno się mieć w swoim życiu ideę - opowiedział w wywiadzie Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Raczej nie wypada być przeciw wnioskom o obniżkę uposażeń marszałków - powiedział o tej sprawie chwilę później Krzysztof Łapiński w wywiadzie z Radio Zet. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Po wysypiskach czas na inne pożary? 13 zastępów, 2 samoloty walczą z żywiołem
  2. Przełom w Polsce?! Kaczyński chce współpracy z... PO
  3. Kolejne zaostrzenie w zakazie handlu w niedziele. Odczują to miliony Polaków
  4. Meghan Markle i książę Harry spodziewają się bliźniaków?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News