Właśnie rozstrzygnął się los ustawy antyaborcyjnej. Posłowie podjęli decyzję

Właśnie rozstrzygnął się los ustawy antyaborcyjnej. Posłowie podjęli decyzję Źródło: pikio

Ustawa antyaborcyjna od samego początku wzbudzała ogromne kontrowersje. Dziś posłowie mieli głosować nad dalszym skierowaniem projektu do komisji. Podjęli decyzję.

Ustawa antyaborcyjna oburzyła media, społeczeństwo i przede wszystkim kobiety. Komitet "Zatrzymaj aborcję" wywalczył to, na czym od początku mu zależało.

Ustawa antyaborcyjna jednym z najgłośniejszych projektów

Ustawa antyaborcyjna nie została odrzucona, a zostanie skierowana do komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. Podczas drugiego czytania posłowie zadecydowali dziś większością głosów: "za" było 375 posłów, "przeciw" 68, a od głosu wstrzymało się 7 posłów.

Posłowie Lewicy i KO po pierwszym czytaniu byli za odrzuceniem projektu, jednak posłowie prawicy chcieli, by ustawa trafiła do odpowiedniej komisji. Skierowanie ustawy do komisji w praktyce oznacza, że może ona pozostać tam przez wiele tygodni, miesięcy, a nawet lat, co praktycznie wyłącza jej dalsze przyjęcie.

Ustawa wyklucza jakąkolwiek aborcję, nawet w najbardziej krytycznych przypadkach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według założeń ustawy antyaborcyjnej, nawet jeśli badania prenatalne lub inne typowe na danym etapie ciąży wskażą na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, lekarz nie będzie mógł zaproponować ciężarnej usunięcia ciężko chorego płodu. Również, jeśli płód będzie zagrażał życiu matki, nie będzie możliwa procedura usunięcia. Także ciąża będąca skutkiem gwałtu będzie musiała być donoszona.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd dał zielone światło na otwarcie cmentarzy. Padła konkretna data, jest jeden warunek

2. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem

Propozycja zmian w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży trafiła do Sejmu jeszcze w 2017 roku (utknął wtedy w komisji sejmowej). Wczoraj i dzisiaj odbyło się czytanie w sprawie zaostrzenia przepisów, które i tak są dość konserwatywne, patrząc na inne kraje europejskie. To, że ustawa została skierowana do komisji, nie oznacza, że już wkrótce wejdzie w życie. Zazwyczaj komisje są nazywane "zamrażarkami" - ustawa antyaborcyjna może tam utknąć na wiele miesięcy, a nawet lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski przedstawił zasady postępowania w walce z wirusem. Mogą obowiązywać nawet przez półtora roku
  2. Ekstraklasa wraca do gry. Podano datę i terminarz rozgrywek
  3. Starszy pan stał obok kolejki do sklepu. Gdy klienci poznali powód, natychmiast zaczęła się kłótnia
  4. Niemowlak zasnął, a obok niego pojawił się szczeniak. Długo nie czekał, mama natychmiast złapała za telefon
  5. Husky kochają zimno, ale ich szczeniak zdecydowanie przesadził. Ciężko uwierzyć, gdzie udało mu się wejść
  6. Więzienny kucharz przywitał w celi syna Zenka Martyniuka powalającym menu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News