Masz bardzo suche usta? Problem może być poważniejszy, niż się wydaje, lepiej od razu iść do lekarza

Masz bardzo suche usta? Problem może być poważniejszy, niż się wydaje, lepiej od razu iść do lekarza

Masz suche usta? Mało kto zdaje sobie sprawę, że może to być oznaką poważnej choroby. Lepiej udać się do lekarza i skontrolować swoje zdrowie.

Suche usta to problem, z którym boryka się mnóstwo osób. Szczególnie nasila się zimą lub przy zbyt małej ilości przyjmowanych płynów. Suchość przechodzi najczęściej po skorzystaniu ze zwykłej pomadki ochronnej, czy też zastosowaniu specjalnej maści z apteki, zdarza się jednak, że problem nie ustaje. To powinno być ważnym sygnałem dla każdego i motywacją do wizyty w gabinecie lekarskim. 

O czym mogą świadczyć suche usta? Lepiej od razu iść do lekarza 

Jak wiadomo, ciało jest w stanie wiele powiedzieć o człowieku. Organizm zdaje się doskonale o tym wiedzieć, dlatego, gdy pojawia się niebezpieczna choroba, alarmuje na wiele różnych sposób. Mało kto zdaje sobie sprawę, że niektóre przypadłości tak naprawdę świadczą o zupełnie innych dolegliwościach, a szczególną uwagę powinniśmy zwracać na twarz - potrafi być niczym otwarta księga, z której możemy wyczytać niemalże wszystko o swoim zdrowiu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nagłe zmiany i przebarwienia na czole, policzkach czy nosie - każdy z tych symptomów może być sygnałem organizmu, że dzieje się coś niedobrego. A co z suchymi ustami? Gościem "Dzień Dobry TVN" był ostatnio terapeuta medycyny chińskiej Rafał Becker, który opowiedział nieco więcej o sygnałach wysyłanych przez nasz organizm. Specjalista przyznał, że problem suchych ust może świadczyć o nadkwasocie lub cukrzycy.

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW pilnie alarmuje, żywioł niebawem uderzy w Polskę z destrukcyjną mocą. Żółte alerty dla połowy kraju

2. Zapytała mamę o biologicznego ojca. W odpowiedzi dostała pudełko i poznała straszą prawdę 

Oczywiście nie w każdym przypadku, gdy usta zaczynają się przesuszać, należy wpadać w panikę. Niekiedy wystarczy wypić więcej wody lub nałożyć na nie balsam ochronny, a problem zniknie. Jeżeli jednak tak się nie dzieje, należy jak najszybciej udać się do lekarza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  2. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę
  3. Wielki smutek i żałoba dla wszystkich Polaków. Nagle zmarł uwielbiany dziennikarz, ogromna tragedia
  4. Ksiądz ujawnił sekrety Anny Jantar. Zwierzyła mu się z największej tajemnicy
  5. Wyszło na jaw, jak niegdyś pracował Jacek z Królowych życia. Niewiarygodne, nikt by się nie domyślił
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce   

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News