Takie plamki na ustach nie pojawiają się przypadkowo. Wiemy, jak skutecznie się ich pozbyć

Takie plamki na ustach nie pojawiają się przypadkowo. Wiemy, jak skutecznie się ich pozbyć Źródło: .

Usta czasami wyglądają wyjątkowo nieestetycznie, gdy widać na nich tego rodzaju plamki. Okazuje się jednak, że one wcale nie pojawiają się przypadkowo, da się je jednak na szczęście skutecznie usunąć.

Usta znajdują się w centralnym punkcie naszej twarzy, większość ludzi dba więc o to, by wyglądały estetycznie. Panie nakładają na nie piękne szminki, niektóre nawet decydują się na zabiegi, dzięki którym będą one wyglądać jeszcze lepiej. Panowie również nie stronią od różnego rodzaju pomadek bezbarwnych, dzięki którym prezentują się odpowiednio w miejscach publicznych. 

Czasem jednak pojawia się ogromny problem, gdy usta pokryte zostają bardzo brzydko wyglądającymi plamkami. Spotyka to wielu ludzi, nieliczni jednak wiedzą, jak z tym można walczyć. Okazuje się, że nieestetycznych krostek można się szybko i skutecznie pozbyć. Jest na to prosty sposób, nie trzeba nawet wychodzić z domu. 

Usta pokryte brzydkimi plamkami to bardzo częsty problem

Brzydko wyglądające plamki ze zdjęcia, to tzw. plamy Forfyce'a. Zwykle są koloru białego, delikatnie czerwonego bądź żółtego. Jak informują specjaliści, nie są one szkodliwe ani zakaźne, natomiast bez wątpienia dla wielu osób bardzo uciążliwe. Niestety często występują nie tylko na ustach, ale również w okolicach genitaliów. 

Zwykle pojawiają się w większych skupiskach, a przyczyną ich powstawania jest gromadzenie się sebum w gruczołach łojowych. Jak wynika z badań szacunkowych, zaobserwować je można w różnym stopniu natężenia nawet u ok. 80% osób dorosłych. Mimo takiej powszechności wciąż niewiele osób ma pojęcie, jak z nimi walczyć i ostatecznie się ich pozbyć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Można się ich łatwo i trwale pozbyć

Jak się okazuje, plamek pozbyć się można w banalnie prosty sposób. Pomóc mogą w tym naturalne środki, a wiele z nich większość ma we własnym domu. Okazuje się, że pomocne w walce z tą niedoskonałością są płatki owsiane, aloes, kurkuma oraz ocet jabłkowy. Sporządzanie z tych produktów napojów lub mieszanin oraz nakładanie na miejsce występowania krost np. wacikiem, szybko powinno przynieść zbawienne skutki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny

2. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

Choć ta mikstura pomaga na szybkie pozbycie się krost, te jednak często wracają. Aby usunąć je trwale, konieczne jest wprowadzenie pożywnej, zbilansowanej diety. Jak radzą dermatolodzy, warto przemyśleć swoje menu, zrezygnować z jak największej ilości jedzenia przetworzonego oraz zadbać o odpowiednią, regularną higienę. Wszystko to sprawi, że usta już zawsze wyglądać będą perfekcyjnie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. "Jego stan jest ciężki"
  2. Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientów
  3. Nie żyje 14-letnia gwiazda. Chłopiec zagrał w słynnym serialu
  4. Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w Warszawie
  5. Przełomowe informacje, Agnieszka Woźniak Starak przerywa milczenie. Zrobiła relacje na żywo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News