Uśmiercą 2-latka. Tak zdecydował europejski sąd

Uśmiercą 2-latka. Tak zdecydował europejski sąd

Szokująca decyzja europejskiego sądu zelektryzowała opinię publiczną na Starym Kontynencie. 2-latek, o którego życie walczy tysiące osób, ostatecznie zostanie uśmiercony. Dlaczego podjęto takie kroki?

Alfie Evans ma 21 miesięcy i jest bardzo ciężko chory. Jak orzekli lekarze, aż 70 procent jego mózgu jest uszkodzone, przez co nigdy nie będzie miał szansy na wyjście ze stanu wegetatywnego i normalne funkcjonowanie.

2-latek z "wyrokiem"

Rodzice nie chcą jednak, aby został odłączony od aparatury. Zgromadzili wokół siebie wielu internautów, którzy nazywają się "armią Alfiego". Wspólnie walczą o utrzymanie chłopca przy życiu oraz danie mu kolejnej szansy na wyleczenie. ZOBACZ TAKŻE: Co za żenada! Ogromny skandal w Pytaniu na Śniadanie, poniżyli gościa Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował jednak, że życie 2-latka zostanie ostatecznie przerwane. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości twierdzą bowiem, że kolejne terapie oraz próby poprawienia stanu zdrowia chłopca będą dla niego jedynie niepotrzebnymi mękami.

Sąd nie ma wątpliwości

Rodzice zapowiedzieli, że ponownie nie zamierzają odpuścić i planują wysłać syna do Włoch na eksperymentalną terapię. Tym razem może im być jednak zdecydowanie trudniej przeforsować swoje racje. Wszelkie próby nie przyniosą najpewniej żadnego efektu. ZOBACZ TAKŻE: Żona Żyły wyjaśnia dlaczego publicznie pierze brudy. Chodzi o jedną rzecz Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News