USA: Zawiesili polską flagę nad miastem ku czci powstańców. Szuka ich policja

USA: Zawiesili polską flagę nad miastem ku czci powstańców. Szuka ich policja Źródło: fot. zrzut ekranu z centralcommunications.com

Amerykańska policja szuka osób, które na kilka dni przed rocznicą Powstania Warszawskiego powiesili nad New Britain w Connecticut polską flagę by uczcić pamięć warszawskich powstańców.

O "bezprawnym wtargnięciu" amerykańską policję powiadomili właściciele wysokiego na kilkadziesiąt metrów obiektu, na którym zawisła polska flaga. Jak na razie policja nie ma informacji o tym kto zawiesił polską flagę na wysokim kominie jednak ich podejrzenia padają oczywiście na Polaków, których w New Britain mieszka bardzo wielu. Do Polaków, którzy stoją za tym "patriotycznym" czynem dotarli jednak dziennikarze RMF24, którzy podjęli własne "śledztwo" wśród lokalnej Polonii. Młodzi Polacy - którzy chcą pozostać anonimowi - boją się konsekwencji prawnych za bezprawne wtargnięcie na teren prywatny jednak jednocześnie są dumni z tego co zrobili bo jak tłumaczą - dzięki tej małej aferze lokalna społeczność amerykańska mogła się dowiedzieć o Powstaniu Warszawskim i polskich powstańcach. Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News