Na wojnę z mową nienawiści idą wykładowcy z Washington State University. Grupa osób należąca do kadry profesorskiej zabroniła używania szeregu słów na swoich zajęciach. Według nich, wybrane określenia są nie do przyjęcia.

Lista słów zabronionych przez profesorów z uniwersytetu waszyngtońskiego zawiera określenia dość często pojawiające się w języku potocznym. Mowa o słowach takich jak „kolorowi”, „nielegalni imigranci”, „biały mężczyzna”, a nawet „mężczyzna”, „kobieta”.

Zakaz nie obowiązuje jednak na terenie całego uniwersytetu. Został wprowadzony tylko przez grupę profesorów, według których „generalizacje, stereotypy oraz obraźliwy i opresyjny język nie będzie akceptowany na zajęciach”.

Co się jednak może stać, gdy ktoś w towarzystwie walczących z mową nienawiści profesorów wypowie jakieś z zakazanych określeń? Najwyższym wymiarem kary w takim wypadku może być nawet niezaliczenie całego semestru u danego wykładowcy. W najlepszym wypadku, osoba posługująca się słowami niestosownymi może otrzymać zaniżoną ocenę.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: polishexpress.co.uk
pt

...

Zobacz również