Waszyngton
Wiadomości Pikio - 1 Września 2015

USA: Zakaz "opresyjnych" słów na uczelni. Na liście "mężczyzna" i "kobieta"

Na wojnę z mową nienawiści idą wykładowcy z Washington State University. Grupa osób należąca do kadry profesorskiej zabroniła używania szeregu słów na swoich zajęciach. Według nich, wybrane określenia są nie do przyjęcia.

Lista słów zabronionych przez profesorów z uniwersytetu waszyngtońskiego zawiera określenia dość często pojawiające się w języku potocznym. Mowa o słowach takich jak "kolorowi", "nielegalni imigranci", "biały mężczyzna", a nawet "mężczyzna", "kobieta". Zakaz nie obowiązuje jednak na terenie całego uniwersytetu. Został wprowadzony tylko przez grupę profesorów, według których "generalizacje, stereotypy oraz obraźliwy i opresyjny język nie będzie akceptowany na zajęciach”. Co się jednak może stać, gdy ktoś w towarzystwie walczących z mową nienawiści profesorów wypowie jakieś z zakazanych określeń? Najwyższym wymiarem kary w takim wypadku może być nawet niezaliczenie całego semestru u danego wykładowcy. W najlepszym wypadku, osoba posługująca się słowami niestosownymi może otrzymać zaniżoną ocenę.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: polishexpress.co.ukptLista słów zabronionych przez profesorów z uniwersytetu waszyngtońskiego zawiera określenia dość często pojawiające się w języku potocznym. Mowa o słowach takich jak "kolorowi", "nielegalni imigranci", "biały mężczyzna", a nawet "mężczyzna", "kobieta". Zakaz nie obowiązuje jednak na terenie całego uniwersytetu. Został wprowadzony tylko przez grupę profesorów, według których "generalizacje, stereotypy oraz obraźliwy i opresyjny język nie będzie akceptowany na zajęciach”. Co się jednak może stać, gdy ktoś w towarzystwie walczących z mową nienawiści profesorów wypowie jakieś z zakazanych określeń? Najwyższym wymiarem kary w takim wypadku może być nawet niezaliczenie całego semestru u danego wykładowcy. W najlepszym wypadku, osoba posługująca się słowami niestosownymi może otrzymać zaniżoną ocenę.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: polishexpress.co.ukpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News