Włamywacz z Canton w USA spędzi kolejne 45 lat swojego życia w więzieniu. Wszystko za sprawą tego, że dokonał serii włamań i zastrzelił psa policyjnego. Wyrok podzielił opinię publiczną Stanów Zjednoczonych. Jedni popierają wymiar kary, inni burzą się z racji jej wielkości.

23-letni Kelontre Barefield dał się we znaki policji po serii włamań, jakich dokonał na początku tego roku. Mężczyzna obrabował kilka sklepów i właśnie okradał kolejny, kiedy na jego trop wpadła policja. Na miejsce wysłano funkcjonariusza Ryana Davisa. Ten zaś zabrał ze sobą 3-letniego psa policyjnego K-9 Jethro.

Policjant wespół z owczarkiem niemieckim szybko namierzyli 23-latka. Doszło do konfrontacji, podczas której pies rzucił się na włamywacza, a ten oddał kilka strzałów w stronę zwierzęcia. Owczarek niemiecki nie miał szans. Pies swoje ostatnie chwile spędził w ramionach swojego opiekuna – Davisa.

„Bez wahania zamieniłbym się z nim miejscami. Wtedy nie musiałbym tu siedzieć i przeżywać jego śmierci. Jethro pozostawił po sobie dziurę w moim sercu, która nigdy nie zostanie wypełniona. Oddał za mnie swoje życie” – mówi policjant.

Choć tamtej nocy Barefieldowi udało się uciec, 23-latek trafił w końcu do więzienia. 24 sierpnia sąd w Canton podczas posiedzenia dotyczącego sprawy włamywacza zadecydował o karze dla niego. 45 lat więzienia to odpowiedź wymiaru sprawiedliwości na czyny 23-latka. Z tego wymiaru kary 34 lata zostały zasądzone za zastrzelenie Jethro.

Wyrok sądu z Canton podzielił społeczeństwo. Jedni zgadzają się z wysoką karą, wskazując na to, że zabicie psa policyjnego jest jak uśmiercenie policjanta na służbie. Przeciwnicy wyroku mówią natomiast o tym, że to „ludzkie, a nie psie życie, powinno być ważne”.

„To absurd. To życie ludzkie powinno być ważne. Oczywiście, za zabicie psa powinien ponieść jakąś karę, ale 34 lata za kratkami, z dala od rodziny, dotychczasowego życia?. Uważam, że kara jest niewspółmierna do winy” – burzy się mieszkanka Canton.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: fakt.pl
pt

...

Zobacz również