USA właśnie wystosowało oficjalny list do Polski. Zapisy są KATASTROFALNE

USA właśnie wystosowało oficjalny list do Polski. Zapisy są KATASTROFALNE

Do Polski dotarł właśnie list wystosowany przez kongres USA. Jego zapisy są katastrofalne, a zasiadający w Sejmie i ministerstwach politycy nie powinni go lekceważyć.

Ponad pięćdziesięciu członków Kongresu Stanów Zjednoczonych podpisało i wystosowało do Polski list, w którym jasno określają swoje stanowisko wobec głośnej nowelizacji ustawy o IPN. Pismo odnosi się do, jak to określili politycy za Oceanem, "sponsorowanego przez państwo negowania Holocaustu i antysemityzmu w Polsce". To, co w nim zawarto, nie powinno zostać zlekceważone przez polskie władz, gdyż może mieć to katastrofalny efekt. - Wzywamy do dołączenia do nas i organizacji praw człowieka, by wspólnie stanąć przeciwko antysemityzmowi, ksenofobii i wszelkim formom nietolerancji [...] Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, że poszerzanie się antysemityzmu i negacja przeszłości powstrzyma demokratyczny rozwój tych państw (Polski i Ukrainy - red.) i uniemożliwi im stanie się wolnymi i otwartymi społecznościami - piszą amerykańscy politycy.

Kongres USA nie pierwszy raz uderza w Polskę!

Już wcześniej zgromadzenie ustawodawcze w Dystrykcie Kolumbii znaczącą uderzyło w Polskę. Wcześniej jednogłośnie przyjęto JUST Act, inaczej zwany ustawą. Zakłada ona nałożenie na rząd federalny obowiązku walki o odzyskanie majątków ofiar Holokaustu, które pozostały bez spadkobiercy. Kongres USA zakłada, że administracja prezydenta kraju będzie robiła to za pomocą swoich kanałów dyplomatycznych. Kłóci się to oczywiście z polityką Zjednoczonej Prawicy, która od lat już walczy z prywatyzacją, w szczególności budynków mieszkalnych. ZOBACZ TAKŻE:
  1. UK: Poseł atakuje Polaków, bo „zaśmiecają sobą ulice”
  2. Życie Kaczyńskiej stanęło na głowie. Rzuca wszystko dla partnera
  3. Wybory samorządowe 2018: Znamy kandydatów PiS na prezydentów
źródło:gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News