O rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, przypadającej na 1 sierpnia, nie zapomniała także ambasada Stanów Zjednoczonych w naszym kraju. Na jej Twitterze opublikowano zdjęcie amerykańskiego żołnierza, który trzyma kotwicę, będącą symbolem Polski Walczącej. Fotografia bardzo szybko podzieliła jednak internautów.

– Dziś jest 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy! – napisali na Twitterze przedstawiciele ambasady USA w Polsce.

Do posta dołączyli także zdjęcie żołnierza marines trzymającego symboliczną kotwicę. Wielu Polaków pochwaliło gest Amerykanów oraz podziękowało za pamięć o tym bardzo ważnym historycznym wydarzeniu. Nie wszyscy byli jednak tak entuzjastyczni.

– Amerykanie coś zrobili dla powstania? Był tylko jeden zrzut lotniczy, gdy Warszawa już dogorywała. Później sprzedali Polskę w Jałcie. Wstyd! – napisał na temat fotografii ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Znalazł on w swoim stanowisku wielu zwolenników, jednak negatywne opinie mieszały się z podziękowaniami kierowanych do Amerykanów.

Warto zaznaczyć, że przecież sam prezydent Donald Trump podczas wizyty w naszym kraju także bardzo patetycznie opowiadał właśnie o Powstaniu Warszawskim. Bez wątpienia zdobył tym uznanie wielu Polaków, dla których znajomość historii jest bardzo istotną częścią poczucia przywiązania do ojczyzny.

Fot. Twitter

 

...

Zobacz również

Zobacz również