Chociaż premier Mateusz Morawiecki oraz inni politycy PiS próbują zapewniać, że do politycznego konfliktu z USA tak naprawdę nie doszło, prawda może okazać się całkowicie inna. Krajowe media ujawniły właśnie nowy dowód w sprawie, który zaprzecza wszelkim tłumaczeniom władz!

Kiedy do Polski dotarła informacja, że szef Rady Ministrów oraz prezydent są uznawani przez Biały Dom za persona non grata, rozpoczęła się prawdziwa burza. Rzekomym powodem zablokowania wszelkich spotkań polityków z Donaldem Trumpem miało okazać się nowe brzmienie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

USA nałożyły polityczne sankcje na rząd PiS?

Rząd zgodnie zaprzeczał jednak tego typu doniesieniom. Chociaż szybko nazwano je kłamliwymi, dziennikarze Onetu dotarli do sensacyjnej noty, która stawia sprawę w całkowicie nowym świetle.

ZOBACZ TAKŻE: To nie żart. Bunt Europy przeciwko Polsce, Wałęsa na czele

Były szef gabinetu ministra spraw zagranicznych, Jan Parys miał bowiem po przeanalizowaniu różnego rodzaju zakulisowych informacji docierających z Waszyngtonu sporządzić dokument, w którym potwierdził prawdziwość doniesień o osobliwych sankcjach wobec Polski!

Kontrowersyjny dowód

– Ze względu na znaczenie USA dla naszego bezpieczeństwa nie do przyjęcia jest sytuacja, kiedy prezydent czy premier mają zablokowane kontakty z głównym sojusznikiem. Moim zdaniem uregulowanie sporu z USA jest ważniejsze niż spór z Izraelem czy rozmowy z KE na temat praworządności – napisał Parys.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal! Rząd przyznał miliony najbogatszemu bankowi świata

Poproszony o komentarz polityk dziś odmówił zabrania głosu. Czas pokaże, w jaki sposób sprawa zostanie skomentowana przez najważniejsze nazwiska polskiej dyplomacji.

Czy polityka Donalda Trumpa wobec Polski jest słuszna?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Duda jak Kaddafi? Internauci ostro o kryzysie na linii Polska-USA [MEMY]


Morawiecki gasi pożar benzyną? Internauci wyśmiewają starania premiera [MEMY]