Serial „The Walking Dead” przy każdej premierze wzbudza sporo kontrowersji, głównie za sprawą brutalności jaka ma miejsce w każdym odcinku. Jednak ostatnia premiera najnowszego sezonu była tak bardzo brutalna, że wzbudziła oburzenie przedstawicieli partii republikańskiej w Stanach Zjednoczonych. 

6. sezon jednego z najpopularniejszych seriali na świecie „The Walking Dead” zakończył się w sposób, który wywołał spore kontrowersje wśród miłośników serii. Nowa postać tj. Negan (która jest uważana za najbardziej brutalnego wroga głównych bohaterów w całej serii) skonfrontował się w ostatnim odcinku poprzedniego sezonu z grupą Ricka Grimes’a. To co jednak wzbudziło kontrowersje i niezadowolenie fanów to fakt, iż twórcy serialu pozostawili ich w niepewności co do tego kto stanie się jego ofiarą na kilka miesięcy. Fani oskarżyli wtedy twórców o typowe marketingowy zabieg.

Problemy „The Walking Dead” nie skończyły się jednak tylko na tym. Po premierze siódmego sezonu, w którym w bardzo brutalny sposób ginie dwójka bohaterów tj. Glenn i Abraham, którym Negan roztrzaskuje głowy kijem bejsbolowym, głos zabrała ściśle związana z partią republikańską – Telewizyjna Rada Rodzicielska.

Jak przekonują przedstawiciele Rady, seria „The Walking Dead” z każdym odcinkiem staje się coraz bardziej brutalniejsza i młodzież może zobaczyć już nie tylko zabijanie nieżywych już osób, ale także tych nieprzemienionych. A wszystko jest pokazane z najmniejszymi szczegółami tj. kałuże krwi, rozgniecione mózgi i wypadające oczy głównych bohaterów.

 – „The Walking Dead” jest jednym z najbardziej brutalnych seriali, jakie widzieliśmy w telewizji w porównaniu do i tak brutalnych programów dostępnych na antenach płatnych stacji kablowych. Nie wystarczy tylko zmienić kanał, jak niektórzy lubią przekonywać, ponieważ osoby posiadający kablówkę – bez znaczenia czy chcą AMC i oglądać ich ramówkę – są zmuszani do płacenia za brutalne treści. Ten wypełniony przemocą serial jest silnym dowodem na to, że rodziny powinny mieć większą kontrolę nad stacjami telewizyjnymi, które biorą od swoich dostawców kablówki – skomentował premierę 7.sezonu TWD, Tim Winter z Telewizyjnej Rady Rodzicielskiej.

Jego organizacja domaga się stworzenia nowej kategorii programów telewizyjnych, w których znalazłby się serial o zombie apokalipsie. Aktualnie „The Walking Dead” posiada TV-MA (ostrzegający o wysokim poziomie brutalności i wymagający zgody rodziców w przypadku osób niepełnoletnich), czyli najwyższą jaką można przyznać w Stanach Zjednoczonych.

Co jednak ciekawe, również część fanów „The Walking Dead” wyraziło oburzenie brutalnością ostatniego odcinka premierowego. Jak przekonują, nigdy wcześniej, ten serial nie był aż tak brutalny.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: antyradio

...

Zobacz również