Nie tylko Europa zmaga się obecnie z tak zwanym kryzysem migracyjnym oraz napływem uchodźców i imigrantów ze wschodu oraz południa. Także Stany Zjednoczone przyjmą do siebie uchodźców.

Jak informuje portal uchodzcy.info, od początku roku fiskalnego (który zaczyna się 1 października) Stany Zjednoczone Ameryki mają w planach przyjąć aż 110 tysięcy uchodźców. To największa liczba od 21 lat.

36% wszystkich tych imigrantów będzie pochodzić z Bliskiego Wschodu i Azji Południowej, w tym Syrii. Daje to liczbę 40 tysięcy nowych mieszkańców USA.

Warto zwrócić uwagę, że w zeszłym roku USA przyjęło jedynie 10 tysięcy syryjskich uchodźców, a w latach poprzednich nie przyjmowano ich niemal wcale.

Chociaż decyzję podjął Barack Obama, to teoretycznie może ją jeszcze zablokować amerykański kongres, gdzie większość mają republikanie. Byłaby to decyzja bezprecedensowa, jednak częściowo zgodna z retoryką Donalda Trumpa, republikańskiego kandydata na prezydenta, który dużą część poparcia zdobywa zapowiedziami walki z nielegalną imigracją.

źródło: uchodzcy.info

 

...

Zobacz również