Agencja Reuters podaje, że mieszkańcy Chicago oszaleli na punkcie polskich pączków, które wypierają tradycyjne donuty z cukierni. Wszystko dzięki licznej Polonii, która wypromowała polski przysmak. 

Agencja Reuters podaje, że w tym roku zamiast krytykować burmistrza Rahma Emanulela, mieszkańcy Chicago zajęli się poszukiwaniem polskich pączków, które podbiły ich serca i stały się kulinarnym hitem.

Pączki od kilku lat zaczęły systematycznie pojawiać się w coraz większej ilości cukierni i sklepów, aczkolwiek dopiero w tym roku zaczęły królować wśród deserów. Po przysmaki już ustawiają się kolejki, a przewiduje się, że prawdziwe poszukiwania rozpoczną się dopiero 9 lutego, czyli w przeddzień katolickiego Wielkiego Postu.

Za wypromowaniem polskich pączków, które Amerykanie uważają za „awangardową kuchnię” i lepszą wersję donuta, stoi bardzo liczna w Chicago Polonia. W Chicago uważa się za Polaków 180 282 osoby, czyli 6,4% mieszkańców. W Stanie Illinois jest ich 911 253, co daje 7,4% populacji liczącej 12 279 027 osób.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: Puls Biznesu 

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.