Pierwsza muzułmańska miss Stanów Zjednoczonych, Rima Fakih, zmieniła wiarę. Od teraz zwyciężczyni konkursu piękności jest chrześcijanką. Teraz szykuje się do ślubu z producentem muzyki chrześcijańskiej, Wassimem Salibim, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Co ciekawe, kiedy Fakih została wybrana miss USA w 2010 roku bardzo podkreślała to, że jest muzułmanką pochodzącą z Bliskiego Wschodu.

„Chciałbym powiedzieć, że jestem pierwszą amerykańską miss i jestem arabską Amerykanką, jestem libańską-Amerykanką i jestem muzułmańską Amerykanką”.

Jak powiedziała Rima w jednym z wywiadów, duży wpływ na jej rozwój w muzułmańskiej wierze miał jej ojciec. Ten posłał ją Uniwersytet Michigan, gdzie młoda Fakih miała kształcić się w wierze.

„Na studia poszłam na Uniwersytet Michigan, ponieważ dużo uczących się tam to właśnie muzułmanie. Ojciec chciał, abym lepiej poznała tę wiarę. Nie wiedziałam wtedy zbyt dużo o ramadanie i innych świętach i obrządkach muzułmańskich. Tam miałam możliwość wszystkiego się nauczyć”.

Fakih przeszła w kwietniu na chrześcijaństwo w ramach przygotowań do ślubu z producentem chrześcijańskiej muzyki, Wassimem Salibim. Zawarcie małżeństwa odbędzie się w przyszłym tygodniu, w ojczyźnie Rimy – Libanie. O swojej zmianie wiary miss poinformowała także na swoim Twitterze, gdzie zamieściła cytat z Listu do Filipian: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13).

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: foxnews.com
pt

Zobacz również