Departament Stanu USA wydał specjalne ostrzeżenie dla swoich obywateli planujących przybyć w lipcu do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Według amerykańskich służb istnieje ogromne ryzyko, że podczas religijnej imprezy dojdzie do zamachów. 

ZOBACZ TAKŻE – Rząd całkowicie rozbroi Polaków. Okresowy zakaz noszenia jakiejkolwiek broni

W swoim ostrzeżeniu Departament Stanu USA wskazuje dwa państwa, w których w nadchodzących miesiącach odbędą się duże imprezy i w których zagrożenie atakami terrorystycznymi zorganizowanymi przez radykalnych muzułmanów jest wyjątkowo wysokie.

ZOBACZ TAKŻE – Polskie służby udaremniły zamach na Światowe Dni Młodzieży

Pierwsze to Francja gdzie rozpoczynające się już za nieco ponad tydzień Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a drugie to Polska gdzie pod koniec lipca będzie miała miejsce największa religijna impreza tj. Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża oraz – jak przewidują służby i organizatorzy – ok. 2,5 miliona młodych ludzi z całego świata.

Według Departamentu Stanu USA obydwie imprezy są na celowników terrorystów islamskich i istnieje ogromne ryzyko, że do takich ataków dojdzie.

ZOBACZ TAKŻE – CIA ostrzega przed zmasowanymi zamachami w Warszawie w najbliższych tygodniach

Jak informowaliśmy wcześniej, amerykańskie służby wywiadowcze wielokrotnie ostrzegały polskie władze o ogromnym zagrożeniu atakami terrorystycznymi podczas Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO jakie mają się odbyć w najbliższych dwóch miesiącach w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE – Coraz więcej wyszukiwań słowa „Kraków” w języku arabskim

Polskie władze jednak uspokajają i przekonują, że zagrożenia atakami terrorystycznymi nie ma.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Zobacz również