We wtorkowy wieczór kilka tornad przeszło przez stan Kansas. O szczęściu mogą mówić mieszkańcy Dodge City. Jedna z najsilniejszych trąb przeszła zaledwie trzy mile od centrum tego miasta. Zniszczone zostały jednak domy na jego peryferiach.

We wtorkowy poranek nad Kansas w okolicach Oklahoma City pojawiła się superkomórka burzowa. Dopiero wieczorem na ziemi zaczęły pojawiać się tornada. Jedne z pierwszych można było zaobserwować w okolicach miast Tulsa, Amarillo i Dodge City.

Na północ od ostatniego z nich było szczególnie niebezpiecznie. Tam zaraz za pierwszą trąbą uformowały się kolejne. Sytuacja była napięta, gdyż tornada znajdowały się niebezpiecznie blisko miasta.

Mieszkańcy mogą mówić jednak o niemałym szczęściu, bowiem tornada nie przeszły przez centrum. Niestety, tornada przeszły zaledwie 3 mile od Dodge City zniszczone zostały więc budynki znajdujące się wśród pól wokół miasta.

Ostatnio tak zagrożone klęską żywiołową Dodge City było w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to na południe od miasta uformował się potężny cyklon. Wtedy także mieszkańcy mieli szczęście, gdyż cyklon nie wdarł się między zwartą zabudowę miejską.

https://www.youtube.com/watch?v=hKdVdegHMvU

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: weather.com, facebook.com, youtube.com
pt

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.