Donald Trump
Fot. Flickr/Gage Skidmore
Wiadomości Pikio - 25 Kwietnia 2018

USA: Musicie iść na WOJNĘ albo skończymy z wami współpracę

USA zdecydowały się na wysunięcie niezwykle stanowczego i bezkompromisowego żądania wobec jednego z państw Półwyspu Arabskiego. Donald Trump stwierdził bowiem, że jeżeli nie wyśle ono swych wojsk na wojnę, Ameryka pośrednio doprowadzi do... upadku tamtejszego rządu.

Prezydent Trump wystosował apel do najbogatszych państw Bliskiego Wschodu, w którym stwierdził, że powinny one wziąć udział w wojnie syryjskiej. O sprawie w szczegółowy, ale także niezwykle zaskakujący sposób opowiedział minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, Adel Jubeir.

USA nie przebiera w środkach

Polityk zwrócił się do władz Kataru z szokującym ultimatum. Powołując się na amerykańskiego prezydenta stwierdził bowiem, iż Ameryka wycofa z kraju swoje wojska, jeśli Doha nie zdecyduje się na wysłanie wojsk do Syrii.- Katar musi wysłać swoje siły zbrojne, zanim prezydent USA odwoła amerykańską ochronę Kataru, na którą składa się obecność amerykańskiej bazy wojskowej na jej terytorium - powiedział publicznie Jubeir.

Szokujące ultimatum

Polityk stwierdził, że jeżeli Stany Zjednoczone rzeczywiście zdecydują się na wycofanie swych żołnierzy, tamtejszy rząd "upadnie w mniej niż tydzień". Czas pokaże, w jaki sposób władze Kataru zdecydują się odpowiedzieć na żądania USA oraz Arabii Saudyjskiej. Na ten moment sprawa wygląda jednak bardzo poważnie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Korwin-Mikke blisko śmierci. Ujawnił informacje o swojej chorobie
  2. Polityk PiS tyranem dla żony. Kobieta przerwała milczenie
  3. Dzieje się! Ujawnino właśnie NAJWIĘKSZĄ aferę w Polsce od lat
ZAMIANA
8 pierwszych dam, które budzą powszechną fascynację [ZOBACZ!]8 pierwszych dam, które budzą powszechną fascynację [ZOBACZ!]Czytaj dalej
Lech_Walesa_ITB_2011Największe upadki w polskiej polityce [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News