Milionerzy z Nowego Jorku apelują do władz, aby podatki dla najbogatszych zostały podwyższone. Bogacze uznali, że chcą przeznaczyć dodatkowe środki przejęte przez państwo z ich dochodów, na walkę z biedą, co uznają za swój obowiązek wobec społeczeństwa. 

Pod listem do władz stanu podpisało się ponad 40 nowojorskich milionerów. Proponują wprowadzenie wyższych stawek podatkowych dla najbogatszych, czyli tych, których roczny dochód przekracza 665 000 dolarów. Pod apelem podpisali się m.in członkowie rodzin Disney oraz Rockefeller.

Milionerzy przekonują, że stać ich na płacenie wyższych podatków i są to winni społeczeństwu. Takowy miałby zostać podniesiony z 8,82 proc. do 9,99 proc. dla najbogatszych. Biznesmeni przekonują, że wsparcie państwa w walce z biedą i bezdomnością jest nie tylko humanitarne, ale również może się opłacić. Milionerzy kalkulują, że zainwestowane w mieszkańców fundusze doprowadzą do dalszego rozwoju gospodarczej żywotności stanu.

Lewicowe środowiska są zadowolone z postawy milionerów, aczkolwiek do uchwalenia nowych podatków jeszcze długa droga. Demokraci sami chcą zreformować system podatkowy, a Republikanie sprzeciwiają się podwyższaniu podatków.

źródło: Puls Biznesu

Zobacz również