W trakcie protestów w Dallas w stanie Texas przeciwko brutalności policji doszło do masakry, podczas której snajperzy zastrzelili 5 policjantów, drugie tyle ranili. Policja zatrzymała już czterech podejrzanych, piąty popełnił samobójstwo.

Do masakry doszło podczas protestów, które odbywały się na ulicach Dallas. Setki manifestantów wyrażało swój sprzeciw wobec brutalności policji, która w ostatnich dniach zabiła dwóch czarnych mężczyzn tj. jednego w Baton Rouge w Luizjanie i drugiego w Falcon Heights w Minnesocie.

ZOBACZ TAKŻE – Policjant zabił mężczyznę. Jego dziewczyna pokazała to w transmisji live na Facebooku (video +18)

W pewnym momencie do pilnujących porządku policjantów zaczęto strzelać z wysoko położonych i ukrytych lokacji. Część snajperów była również w tłumie, gdzie duża liczba protestujących miała przy sobie broń, którą demonstracyjnie eksponowali (to nawiązanie do jednego z zastrzelonych, który miał pozwolenie na broń i został przez jej posiadanie zastrzelony) co wyraźnie ułatwiło zadanie zamachowcom. W sumie zastrzelono 5 policjantów, a kolejnych siedmiu poważnie raniono.

Policja zatrzymała wszystkich snajperów. Czterech z nich trafiło do aresztu, a piąty, po nieudanych negocjacjach, popełnił samobójstwo.

Jeden ze snajperów, którzy otworzyli ogień do policjantów.
Jeden ze snajperów, którzy otworzyli ogień do policjantów.

https://www.youtube.com/watch?v=TnqZadaY-yE

https://www.youtube.com/watch?v=XDtiyo8HOxo

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: cnn, dallasnews

...

Zobacz również