Przywódcy i osoby, które popierają działania Państwa Islamskiego obarczone zostaną sankcjami finansowymi. Taką decyzję podjęły władze Stanów Zjednoczonych. Jest to skutek wciąż narastającej aktywności bojowników IS, a sama walka z terroryzmem jest dla USA jednym z priorytetów.

Póki co, jak podaje Ministerstwo Finansów, sankcjami zostało objętych 15 osób zaangażowanych w działania IS. Co ciekawe, wśród tych osób znalazł się Aksa Mahmood oskarżony wcześniej o zwerbowanie trzech nastoletnich Brytyjek. Miały one zostać żonami islamskich bojowników.

Na liście znalazło się pięć ugrupować, a także dziesięć osób, które otrzymały miano terrorystów. Bojownicy – jak podaje Departament Stanu – są obywatelami Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Syrii, Maroka, Arabii Saudyjskiej i Tunezji.

Barack Obama podkreślił, że walka z terrorystami z IS będzie wyjątkowo męcząca i trudna. Potrzebne będzie do tego zaangażowanie większej liczby sił, a także sojuszników, którzy przyłącza się do wspólnych działać przeciwko Państwu Islamskiemu. Zapewnił jednak, że walka zakończy się zwycięstwem.

Do walki z IS przyłączyły się Nigeria, Tunezja oraz Malezja.

 

Źródło: polskieradio.pl

 

 

 

...

Zobacz również