USA: Symulacja wojny nuklearnej w 2030 roku

USA: Symulacja wojny nuklearnej w 2030 roku

Amerykańskie Air Combat Command (ACC) przeprowadziło symulowane ćwiczenia dotyczące przyszłego ewentualnego konfliktu atomowego. Symulacja trwała od 7 do 10 grudnia 2015 i została przeprowadzona w bazie lotniczej Maxwell.

Ćwiczenia były zakrojone na szeroką skalę i oparte na obszernych scenariuszach gier wojennych, które dotyczyły przebiegu działań zbrojnych w warunkach przyszłej wojny nuklearnej. Ćwiczenia zakładały przeprowadzenie operacji w 2030 roku. Według planu do działań zbrojnych miały zostać wykorzystane istniejące obecnie technologie (po ich unowocześnieniu), a także technologie prototypowe, które są jeszcze w fazie testów. ACC zakłada, że do 2030 roku dalej użytkowane będą B-52 Stratofortress, B-1 oraz B-2. Bombowce te będą mogły pozostać w służbie dzięki modernizacji. Natomiast przyszłe technologie, to np. bombowiec LRSB, o którym pisaliśmy tutaj. Według amerykańskiego dowództwa ćwiczenia tego typu zwiększają świadomość kadry dowódczej i mają być kontynuowane. Jest to już druga taka symulacja. Pierwsza odbyła się w grudniu 2013 roku. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

jo, źródło: defence24.pl   Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News