BDS Movement zbiera w Stanach Zjednoczonych coraz większe poparcie. Ruch ten walczy o ukaranie Izraela poprzez nałożenie na niego sankcji. Przyczyną działań kampanii BDS ma być agresja Izraelitów wobec Palestyńczyków i coraz częstsze doniesienia o tragediach, które dotykają tych drugich.

BDS Movement, czyli Boycott, Divestment and Sanction Movement to kampania powstała w 2005 r. w wyniku działań 171 palestyńskich organizacji. Ich celem było wtedy zwrócenie uwagi świata na brutalne traktowanie Palestyńczyków przez Izrael. Kampania trwa jednak do dziś, a że działa przeciwko żydowskiemu państwu, jej wrogowie często zarzucają jej antysemityzm.

Jak się okazuje, w Stanach coraz więcej osób wyraża swoje poparcie dla BDS. W miarę jak rośnie liczba raportów o zbrodniach Izraela wobec Palestyńczyków, tak spada poparcie Amerykanów dla działań tego kraju. Coraz częściej także można spotkać się w USA z twierdzeniem, że Izrael próbuje swoimi działaniami zapobiec utrzymaniu się względnego pokoju na świecie.

Co więcej, do akcji BDS dołączył się także jeden z największych związków zawodowych Stanów Zjednoczonych. Mowa o założonym w 1936r. United Electrical, Radio & Machine Workers of America, który zrzesza pracowników sektora publicznego i prywatnego. Związek ten liczy sobie 36 tysięcy członków.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: prawy.pl, youtube.com
pt

...

Zobacz również