Nowy trend zapanował wśród skrajnych białych liberałów w USA. Na Twitterze pojawiają się bowiem niepokojące zdjęcia okaleczonych ciał. Ma być to odpowiedź na ostatnie wydarzenia, do jakich doszło w Ameryce.

Mowa o interwencjach policji, w których życie stracili czarni obywatele USA i o nasileniu się w związku z tym aktywności ruchu Black Lives Matter. Wpłynęło to na zachowanie niektórych ze skrajnych zwolenników lewicy. Ci umieszczają w internecie zdjęcia pociętych kończyn, które według opisów należą do nich.

Jedną z takich osób jest Loraine Valasquez, która opublikowała na na Twitterze zdjęcia swoich pociętych ud. Aktywistka podpisała fotografię słowami „Zasługuję na to, bo jestem biała”.

źródło: twitter.com/mafkrs
źródło: twitter.com/mafkrs
źródło: twitter.com/mafkrs
źródło: twitter.com/mafkrs

Nie jest to jedyne tego typu zdjęcie, jakie zostało przez nią umieszczone na Twitterze. Na koncie znaleźć można także zdjęcia okaleczonych rąk i nóg na różne sposoby. Pod każdą z fotografii znajduje się opis, który sugeruje, że Valasquez „jest winna swój ból czarnoskórym za ich cierpienie i wszechobecny rasizm”.

Aktywistka nie jest jednak sama w swojej „akcji”. Na Twitterze można znaleźć wiele zdjęć opisanych hasztagiem #cutforblacklives. Powstało także konto pod tą nazwą.

Co ciekawe, działacze Black Lives Matter są oburzeni akcją lewicowych działaczy. Pod zdjęciami rzekomych pociętych kończyn nawołują do zaprzestania tego typu działań. Podkreślają, że walka o równość rasową powinna rozgrywać się za pomocą protestów i debaty społecznej, a nie okaleczania swojego ciała.

Jednak niektórzy z internautów wskazują, że cała akcja jest tzw. fejkiem i donoszą, że publikowane przez domniemanych skrajnych lewicowców zdjęcia już od dawna krążą w sieci. Ci mają je natomiast wklejać na swoje profile, bo chcą tylko zwrócić na siebie uwagę i zepsuć reputację ruchowi Black Lives Matter.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: thepatriotnation.net
pt

...

Zobacz również