Konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną nieustannie się zaostrza. Z obu stron płyną coraz bardziej niepokojące deklaracje.

Jeśli USA planują przeciw nam atak, odpowiemy prewencyjnym nuklearnym uderzeniem – oświadczył Han Song-ryol – wiceminister w koreańskim MSZ.

Wiceminister dodał, że krytyka koreańskiego stylu socjalizmu jest niedopuszczalna. Zapowiedział także, że władze jego kraju planują przeprowadzić znacznie więcej testów broni. Jeśli amerykańskie armia spróbuje je powstrzymać, to dla Koreańczyków będzie to oznaczało początek wojny.

Każde użycie konwencjonalnej lub atomowej broni spotka się z naszą przeważającą i skuteczną odpowiedzią – reaguje na zapowiedzi władz Korei Północnej wiceprezydent USA, Mike Pence dodając, że jego kraj nie cofnie się nawet przed interwencją militarną.

Zaznaczył, że wraz z objęciem prezydentury przez Donalda Trumpa era ,,strategicznej cierpliwości” została zakończona. Radził także by Kim Dzong Un nie testował determinacji nowego prezydenta oraz potęgi armii USA.

Zobacz również