USA: Amerykańscy hakerzy złamali kremlowskie systemy zabezpieczeń

USA: Amerykańscy hakerzy złamali kremlowskie systemy zabezpieczeń Źródło: fot. flickr.com

Stacja NBC News podała informację, że amerykańscy hakerzy włamali się do rosyjskich systemów bezpieczeństwa. Według mediów, mogą pozbawić prądu większe rosyjskie miasta.

Do ataków cybernetycznych ostatnimi czasy dochodzi coraz częściej. Kraje takiej jak Chiny, Korea Północna, Iran czy Rosja posługują się złośliwym oprogramowaniem, które regularnie atakują centra zarządzania w USA.

W ramach odpowiedzi na te zaczepki, Amerykanie obrali na cel sieć telekomunikacyjną w Rosji. Dzięki temu w przypadku agresji, hakerzy mogliby wyłączyć prąd w większych miastach lub zablokować internet w całym kraju.

Gary Brown, emerytowany pułkownik i były doradca US Cyber Command, powiedział, że złośliwe oprogramowanie służy nie tylko do atakowania systemów, ale też do zbierania informacji. Według niego administracja Baracka Obamy niechętnie podejmowała działania w cyberprzestrzeni nawet w przypadku rosyjskich ataków.

Problem ataków w Stanach Zjednoczonych jest bardzo poważny. Amerykański wywiad oskarżył Rosję o próby wpłynięcia na wynik wyborów prezydenckich oraz włamanie się na serwery Partii Demokratycznej.

W piątek haker Guccifer 2.0 poinformował na Twitterze o możliwych zagrożeniach związanych z wyborami w USA. Z drugiej strony amerykańskie władze zorganizowały specjalne spotkanie w kwestii zagrożeń cybernetycznych. Problem polega na tym, że przez postępującą cybernetyzacje rośnie liczba systemów wrażliwych na ataki.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk źródło: money.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News