Urzędy - godziny otwarcia
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Aneta Wasilewska - 14 Września 2020

Czy urzędy powinny być otwarte dłużej i w weekendy?

Urzędy są jednymi z ostatnich miejsc, do których Polacy chodzą z chęcią. Gorzej jest chyba tylko w przypadku wizyty u dentysty. Skąd bierze się niechęć Polaków, by pojawiać się w urzędach? Jednym z głównych powodów bez wątpienia są godziny otwarcia.

Urzędy zazwyczaj pracują od godziny 8:00 do 15:00 lub 16:00, wyłącznie w dni powszednie. Niewiele osób w kraju rozpoczyna pracę na tyle późno lub kończy ją na tyle wcześnie, by zdążyć do urzędu. Obecnie większość Polaków, żeby zdążyć załatwić swoje sprawy w urzędzie, musi wychodzić wcześniej z pracy (i w następnych dniach odpracowywać godziny) lub bierze urlop. Pojawia się więc pytanie, dlaczego pracownicy urzędów nie pracują w godzinach, kiedy interesanci nie mieliby problemu z pojawianiem się w urzędach oraz w weekendy, kiedy większość Polaków nie pracuje, a ma w końcu czas, by załatwić swoje sprawy.

Wprowadzenie pracujących weekendów dla urzędników lub zamiana godzin pracy na późniejsze z pewnością przyczyniłaby się do tego, że więcej osób mogłoby pojawiać się w urzędach. Urzędy w końcu byłby miejscami, które nie są omijane szerokim łukiem. Na szczęście coraz częściej większość problemów można załatwić drogą elektroniczną. Jednak nie wszystkie. Czy oznacza to, że czas na to, by pracownicy urzędów dostosowali się bardziej do interesantów?

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Jest zupełnie inaczej, niż wszyscy myśleli

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Mamy potwierdzenie, koniec obostrzeń już 19 września. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy urzędy powinny być otwarte dłużej i we wszystkie weekendy? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak nie sprostała zadaniu? Bezlitosne komentarze, nie pozostawili suchej nitki
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Wielka gwiazda przeżywa ogromny dramat. Kilka godzin temu zmarła jej córka
  4. Ogromny niepokój o zdrowie papieża Franciszka. Pojawiły się poważne obawy
  5. Większość Polaków używa go przynajmniej raz w tygodniu. Nie wiedzą, że jest groźną trucizną
  6. Wywar jest dobrze znany, ale herbata z liści laurowych również działa cuda. Jej spektakularne zalety zachwycą każdego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News