Była urzędniczka ministerstwa sprawiedliwości, która zataiła zarobione na reprywatyzacji miliony, żąda od władz stolicy odszkodowania za działkę na warszawskiej Pradze Południe.

Wojewódzki Sąd Administracyjny polecił urzędnikom warszawskiego ratusza wypłatę pieniędzy dla Marzeny K. za działkę na Pradze Południe. Według dziennikarzy jednego z portali, władze miasta nie planują płacić odszkodowania skompromitowanej urzędniczce, co potwierdził rzecznik warszawskiego ratusza.

Marzena K. została kilka dni temu zatrzymana i postawiono jej zarzuty w sprawie zatajenia 29 milionów złotych, zarobionych na odszkodowaniach za przejęte nieruchomości, które nie zostały przez nią wpisane do oświadczenia majątkowego.

Do całej sprawy odniósł się rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk. Zapowiedział odwołanie się od wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz zapowiedział, że miasto wykorzysta wszelkie możliwości na drodze sądowej aby nie wypłacać pieniędzy skompromitowanej urzędniczce.

– Będziemy odwoływać się od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego […] Wykorzystamy wszelkie możliwości na drodze sądowej, aby miasto nie wypłacało pani Marzenie K. żadnych pieniędzy – powiedział w udzielonym wywiadzie Bartosz Milczarczyk.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: fakt.pl

...

Zobacz również