Urzędnicy zajmujący się rozwiązywaniem problemów alkoholowych zdiagnozowali nowy problem – czekoladki z alkoholem. Jak twierdzi Krzysztof Brzózka, który piastuje urząd dyrektora Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zjedzenie pół kilograma czekoladek nadziewanych alkoholem jest równoznaczne z wypiciem kufla piwa. Urzędnik postanowił zająć się sprawą, argumentując to tym, że nawet minimalna ilość alkoholu może zaszkodzić osobom zażywającym leki.

Jak donosi „Rzeczpospolita” urzędnicy z Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaalarmowali prokuraturę, po tym, jak w sklepie kupili słodycze, w których zawartość alkoholu przekraczała 4,5%, a czekoladki nie były sprzedawane na stoisku z alkoholami.

Pracownicy PARPA uważają, że czekoladki które zawierają ponad 4,5% alkoholu powinny być zaklejone banderolą. Cukierki, które zawierają mniejsze ilości alkoholu – zdaniem urzędników – takiej banderoli posiadać już nie muszą, ale powinny być sprzedawane tylko i wyłącznie w sklepach, które posiadają koncesje na handel alkoholem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Rmf24.pl/”Rzeczpospolita”

...

Zobacz również