Trzy miliony złotych – tyle wynosi wartość nielegalnie sprowadzonych do Polski papierosów i wyrobów tytoniowych, które „zniknęły” z magazynów radomskiego urzędu celnego. Sprawą zajęła się już policja i prokuratura.

Jak na razie nie wiadomo w jaki sposób tysiące paczek papierosów zniknęły z silnie strzeżonego magazynu Urzędu Celnego w Radomiu.

Jak poinformowała rzecznik Komendy Policji w Radomiu jest za wcześnie by dzielić się podejrzeniami. Aktualnie policja nadzorowana przez prokuraturę dokładnie sprawdza wszystkie dokumenty związane ze „zgubionym” towarem i sprawdza kto miał dostęp do magazynu.

Nieoficjalnie wiadomo, że policja bada możliwość kradzieży z udziałem pracowników Urzędu Celnego i/lub ochrony budynku, który funkcjonuje jako magazyn.

W zeszłym roku celnicy zarekwirowali rekordową ilość nielegalnie przewożonych do Polski papierosów z Ukrainy i innych wschodnich krajów gdzie ceny tych wyrobów są o wiele niższe. Wykryto ponad 100 tys. przypadków prób przemytu i zarekwirowano blisko 550 milionów sztuk papierosów. Przemyt wyrobów tytoniowych do Polski regularnie wzrasta z uwagi na rosnące ceny papierosów w naszym kraju.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: dziennik.pl

...

Zobacz również

Zobacz również