Urszula Brzezińska-Hołownia żona Szymona Hołowni
Instagram.com Szymon Hołownia
Konrad Karpiuk - 13 Maja 2020

Urszula Brzezińska-Hołownia ma zawód, który wykonuje tylko 4 kobiety w Polsce. Kim jest żona Szymona Hołowni?

Urszula Brzezińska-Hołownia to żona znanego dziennikarza, kandydata na prezydenta Szymona Hołowni. Jeszcze zanim zaczęła się kampania wyborcza, niewiele było o niej wiadomo. Dziennikarz pilnie strzegł swojego życia prywatnego. Wszystko się zmieniło wraz z kampanią prezydencką, wielu Polaków było ciekawych kim jest potencjalna pierwsza dama.

Okazuje się, że Urszula Brzezińska-Hołownia to naprawdę ciekawa osobowość, która niejedną rzeczą może zaskoczyć Polaków. Wyjątkowo ciekawe okazały się kwestie wykonywanej przez nią pracy oraz podejścia do wiary, przy tak religijnym mężu. Ostatnio udzieliła wywiadu w Newonce Radio dla Agnieszki Woźniak-Starak, gdzie zdradziła kulisy swojej pracy.

Szymon Hołownia ma wyjątkową żonę. Urszula Brzezińska-Hołownia wykonuje pracę, którą zajmują się jedynie cztery kobiety w Polsce

Już od jakiegoś czasu w mediach krążyły informacje, że żona Szymona Hołowni jest pilotem myśliwców w wojsku, w którym ma stopień oficera. Sama opowiada, że z początku spodziewała się, że zostanie kontrolerem lotów, a jednak udało jej się zostać pilotem. Co ciekawe, to właśnie dzięki pracy poznała Szymona Hołownię.

- Szymon napisał do mnie na Facebook'u. Zobaczył mnie gdzieś na liście pilotów i zainteresowało go, że jestem kobietą - mówiła w wywiadzie dla Agnieszki Woźniak-Starak.

Jak sama przyznaje, nie sądziła, że ten związek się uda, ze względu na to, iż oboje są z innych światów. Para zdecydowała nie ingerować w swoje życie zawodowe, a ta formuła okazała się niezwykle skuteczna. Dzięki temu oboje świetnie się dogadują. Urszula Brzezińska-Hołownia zdradziła także, że nie przenosi wojskowego rygoru do domu.

Żona Szymona Hołowni nie chodzi do kościoła, mimo że jej mąż jest głęboko wierzący

Długo, zanim Szymon Hołownia podjął decyzję o starcie w wyborach prezydenckich, Onet przeprowadził wywiad z jego żoną. Wtedy też przyznała, że nie chodzi do kościoła. Dla wielu było to ogromnym zaskoczeniem, bo sam dziennikarz jest osobą głęboko wierzącą, co często podkreślał w mediach. Okazuje się, że para nie ingeruje także w swoje przekonania religijne.

- Każdy z nas ma własny sposób przeżywania wiary i dajemy sobie wolną przestrzeń. Ta przestrzeń bardzo mi pomaga, gdy mam potrzebę coś sobie w duszy poukładać. Natomiast Szymonowi wiara daje poczucie życiowej stabilizacji, ale jest to dla niego sprawą prywatną, której nikomu nie narzuca - opowiadała w wywiadzie żona Szymona Hołowni.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News