Urodziny Audrey Hepburn
Wikimedia Commons/Hans Gerber
Konrad Karpiuk - 7 Maja 2019

Ikona światowego kina zmarła przez laty. Gdyby żyła, obchodziłaby swoje 90. urodziny

Jedna z największych gwiazd światowego kina, gdyby dziś żyła obchodziłaby swoje 90. urodziny. Przypominamy dorobek oraz historię Audrey Hepburn.

Urodziny legendy światowego kina to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie jej dorobek, a także usiąść i obejrzeć kilka starych filmów.

Jubilatka, które swoje 90. urodziny mogłaby obchodzić na początku maja, znana jest z filmów takich jak: „Śniadanie u Tiffanego”; „Rzymskie wakacje” czy westernu "Nie do przebaczenia”.

Nie żyje wielki filozof i pisarz. Był bardzo ważną postacią dla katolikówNie żyje wielki filozof i pisarz. Był bardzo ważną postacią dla katolikówCzytaj dalej

Urodziny Audrey Hepburn

Brytyjska aktorka przyszła na świat 4 maja 1929 roku w Ixelles - belgijskiej miejscowości położonej niedaleko Brukseli. Większość swojego dzieciństwa spędziła w Belgii, Holandii i Anglii. W Amsterdamie rozpoczęła naukę w szkole baletowej, którą kontynuowała w 1948 roku w Londynie.

Przełomowym momentem w jej karierze było otrzymanie głównej roli w komedii romantycznej „Rzymskie wakacje” z 1953 roku. Rolą Audrey zachwycony był nie tylko reżyser, ale i widzowie, którzy szybko okrzyknęli ją nową gwiazdą kina.

Swój ślad w popkulturze zostawiła także rola w „Śniadaniu u Tiffany'ego” w 1963 roku. Sukienka, którą zaprojektował do filmu Givenchy, stała się jednym z ikonicznych strojów popkultury XX wieku. Aktorka za rolę w filmie została nominowana do nagrody akademii filmowej.

W 1967 roku Audrey Hepburn zagrała główną rolę w thrillerze psychologicznym „Doczekać zmroku”. Po raz drugi została nominowana do nagrody akademii filmowej. Po tym filmie zadecydowała się zawiesić swoją karierę aktorską, aby poświęcić czas rodzinie.

Do filmu wróciła po niemal 10 latach. Aktorka zagrała rolę w filmie Powrót Robin Hooda, gdzie grała m.in. z Seanem Connerym.

Audrey Hepburn - końcówka kariery

Ostatni raz na srebrnym ekranie wystąpiła w 1989 roku w filmie Stevena Spielberga, z którym bardzo chciała pracować. Od 1987 roku brała udział w filmach dokumentalnych, jako prezenterka. W 1990 roku zrealizowała dokument o ogrodach kwiatowych w europie. Emisja programu odbyła się dzień po śmierci aktorki, która nastąpiła 20 stycznia 1993 roku. Mimo niefortunnego terminu emisji postanowiono nie odwoływać programu, aby oddać hołd zmarłej aktorce.

Audrey Hepburn zmarła z powodu choroby nowotworowej. Aktorka została pogrzebana w Szwajcarii - dokładnie w Tolochenza i do dziś jest chętnie odwiedzany przez turystów.

Aktorka znana była również ze swojej działalności humanitarnej. Była członkinią UNICEF i brała udział w misjach humanitarnych w wielu krajach.

Wielokrotnie nominowana aktorka do dziś jest uważana za jedną z ikon stylu XX wieku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w życiu gwiazdy TVN! Jej półtoraroczny syn walczył z PRZERAŻAJĄCYM rakiem mózgu! Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy PŁEĆ dziecka!
  3. Dramat w przestworzach. Samolot stanął w płomieniach, wszyscy pasażerowie nie żyją
  4. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Koszmarny wypadek, zginęli wykonując swoją pracę
  5. Mama małej Madzi z Sosnowca pilnie przeniesiona. Jej życiu zagrażało niebezpieczeństwo?

m jak miłośćTych polskich artystów uwielbiała cała Polska. Umarli w zapomnieniuCzytaj dalej

Źródło: wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News