Majówka i urlop nad Morskim Okiem
Screen/Youtube.com/Gazeta Krakowska
Mariusz Wiącek - 3 Maja 2019

No i po majówce. Morskie Oko zablokowane

Urlop majowy to jeden z najbardziej lubiany czas w ciągu roku. Wiele osób czeka właśnie na tę chwilę, by spędzić majówkę na łonie natury. Warto jednak dobrze wybrać miejsce, gdyż w tym roku jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych zostało całkiem sparaliżowane.

Urlopto wymarzone rozwiązanie, aby spędzić nieco czasu z rodziną lub przyjaciółmi na łonie natury. Zwłaszcza gdy mamy możliwość odebrania urlopu na popularną majówkę. Niewielu mogłoby sobie wyobrazić spędzenie długiego weekendu majowego bez tradycyjnego grillowania na świeżym powietrzu lub wyjazdu w ustronne miejsce, dalekie od miejskiego zgiełku. Niektóre z nich tak zapadają nam w pamięć, że pragniemy wracać tam przy każdej okazji.

Jak się jednak okazuje, wybór miejsca nie zawsze jest taki łatwy. Niekiedy jedna zła decyzja może sprawić, że cały urlop będzie nieudany. Prawdopodobnie tak myślą w tej chwili ludzie, którzy zapragnęli spędzić majówkę w Zakopanym, a konkretniej nad popularnym Morskim Okiem. Droga do jeziora jest niemal całkowicie zablokowana, a na niektórych szlakach trudno znaleźć odrobinę miejsca, by swobodnie przejść. Wszystko przez nadmiar turystów, którzy postanowili w liczbie wielu tysięcy udać się właśnie w to miejsce.

mama dziecka Krzysztofa Zalewskiego, kim jest?Wiadomo, kto jest prawdziwą matką dziecka Krzysztofa Zalewskiego. Aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

Urlop nad Morskim Okiem po raz kolejny okazał się prawdziwą porażką

Spędzenie majówki w górach jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjną opcją. Jednakże w takie dni, jak weekend majowy, w podobny sposób myśli tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy Polaków. Od kilku lat powtarza się sytuacja, gdy tłumy turystów, zmierzające ku Morskiemu Oku, stają się tak liczne, że zapowiadający się niesamowicie urlop, ostatecznie jest prawdziwą udręką.

W chwili obecnej praktycznie cała droga na Morskie Oko jest zablokowana, a turystów wcale nie ubywa. Wielu z nich stoi w korkach, które mają nawet kilka kilometrów. Nad samym jeziorem już dawno skończyły się miejsca parkingowe. W nieco lepszej sytuacji są ci, którzy postanowili wybrać się tam pieszo z Zakopanego, lecz swobodny spacer również nie jest do końca możliwy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ola kwaśniewskaCórki prezydentów Polski to prawdziwa duma dla rodziców. Sukcesy Oli Kwaśniewskiej i Kingi DudyCzytaj dalej

- Nie ma żadnego miejsca postojowego na terenie parku, tym bardziej po stronie słowackiej. Jeśli możecie, wykorzystajcie dzisiaj inną opcję turystyczną. Pod Morskim Okiem jest bardzo duża rzesza turystów, która czeka w samochodach na miejsce postojowe. Jako strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego apelujemy, by wybrać dziś np. Halę Gąsienicową, Kasprowy wierch, Dolinę Białego, Kościeliską czy Chochołowską - apeluje komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego, cytowany przez portal "Wirtualna Polska".

ZOBACZ TAKŻE

  1. 44-letnia gwiazda po porodzie pokazała się w bikini. Wygląda obłędnie
  2. Krystyna Pawłowicz w młodości była naprawdę ładna. Jak posłanka wyglądała kiedyś?
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. Po morderstwie przyjaciela księżna Diana zaczęła się bać. Ochroniarz ujawnił po latach
  5. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

jolanta kwaśniewskaWytworniejszą damą Agata Duda czy Jolanta Kwaśniewska? Niezapomniane stylizacjeCzytaj dalej

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News