Bardzo zła wiadomość dla osób spędzających urlop nad Bałtykiem. Zamykają kolejne popularne kąpieliska

Bardzo zła wiadomość dla osób spędzających urlop nad Bałtykiem. Zamykają kolejne popularne kąpieliska Źródło: Pixabay sabine825

Urlop nad Morzem Bałtyckim może być sporym rozczarowaniem dla wypoczywających Polaków. Media ponownie obiegły informacje o zamknięciu popularnych kąpielisk. Wiele osób będzie musiało pomyśleć o zmianie lokalizacji lub wcześniejszym powrocie do domu. Wiemy, co się wydarzyło. Niestety, może być jeszcze gorzej.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w sobotę o zamknięciu popularnego kąpieliska na terenie Trójmiasta. Powód tej kontrowersyjnej decyzji jest naprawdę poważny. Zagrożenie biologiczne, które występuje w gdyńskich wodach, może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla ludzkiego zdrowia. Czerwone flagi, które pojawiły się na terenie plaży Gdynia Śródmieście, nie znalazły się tam przypadkowo. Znaki mają ostrzegać turystów przed wchodzeniem do morza. To dopiero początek sezonu, a lista zamkniętych kąpielisk wydłuża się z dnia na dzień.

Urlop nad morzem może być rozczarowaniem

Badania przeprowadzone na terenie trójmiejskich plaż wykazały obecność niebezpiecznych bakterii - sinic. W miejscach, w których doszło do zakwitu, woda nie jest zdatna do kąpieli. Zagrożeniem dla zdrowia może być nawet kontakt z powietrzem na skażonych terenach. Już wczoraj mówiono o tym, że stan wody w Redłowie i Orłowie oraz na plażach Gdańska i Sopotu jest dyskusyjny. Niestety, część z tych informacji zostało potwierdzonych w niedzielę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Na mapie aktualizowanej przez Główny Inspektorat Sanitarny pojawiły się kolejne komunikaty dotyczące obecności sinic na polskich kąpieliskach. Najnowsze dane mówią o obecności bakterii na plażach w Gdyni Redłowie oraz Sopocie-Łazienki Południowe. W tym momencie prowadzone są kolejne badania jakości wody. Nie podano informacji, na kiedy planowane jest ponowne otwarcie kąpielisk. Na decyzję trzeba będzie poczekać najwcześniej do poniedziałku. Polacy, którzy wypoczywają nad Bałtykiem, są zrozpaczeni.

Dzisiaj grzeje: 1. Są wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Wielkie zaskoczenie dla milionów Polaków

2. Media: Nieoficjalne informacje o śmierci w czasie głosowania. Kilkanaście przypadków zasłabnięć podczas wyborów

Sinice są bakteriami, które doskonale czują się w słonej wodzie i wysokiej temperaturze. Nie pomagają także zanieczyszczenia, które spływają do morza z rzek. Co roku sinice są zmorą turystów, którzy urlop spędzają na nadbałtyckich plażach. Bakterie wydzielają toksyny szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Charakterystycznymi objawami po kontakcie z nimi są wysypka, podrażnienie skóry, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy i bóle mięśniowe. W krytycznych przypadkach wejście do wody może skończyć się nawet koniecznością hospitalizacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Kilkaset tysięcy seniorów ma szansę dostać po 12 tysięcy zł. Senat chce pilnej zmiany w ustawie
  4. Wiemy jak głosowali Polacy ze względu na wiek. Najnowsze statystyki
  5. Rodzice przez przypadek zobaczyli zdjęcie córki zrobione w przedszkolu. Natychmiast wezwali policję
  6. Dorota Wellman jest nieuleczalnie chora. Straszne, jakie komentarze słyszy pod swoim adresem, brak słów

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News