Decyzje o zamknięciu podjęto natychmiastowo. Popularne destynacje wakacyjne z zakazem

Decyzje o zamknięciu podjęto natychmiastowo. Popularne destynacje wakacyjne z zakazem Źródło: Pikio.pl

Urlop nad Bałtykiem podczas fali upałów, jaka pojawiła się nad Polską, wydaje się idealnym rozwiązaniem. Chłodne morze i wypoczynek na ciepłym piasku jest teraz spełnieniem marzeń dla większości Polaków, pracujących w pocie czoła. Niestety, okazuje się, że w popularnych destynacjach nad morzem wprowadzono zakazy. Decyzja Głównego Inspektoratu Sanitarnego musiała zostać podjęta natychmiastowo.

Urlop nad Morzem Bałtyckim? Uwaga, Główny Inspektorat Sanitarny właśnie poinformował, że zostały zamknięte kolejne kąpieliska. W wodzie pojawił się zakwit sinic. Sytuacja nadbrzeża na bieżąco sprawdzana jest przez sanepid. W których miejscach obowiązuje zakaz?

Urlop w popularnych destynacjach? Sanepid wprowadził zakaz

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiła się aktualizacja sytuacji nad Morzem Bałtyckim. Okazuje się, że ze względu na pojawienie się zakwitu sinic, sanepid podjął decyzję o zamknięciu trzech kąpielisk. Turyści wypoczywający w popularnych destynacjach nie będą mogli skorzystać z następujących kąpielisk: 

  • Gdańsk Jelitkowo
  • Gdańsk Klipper Jelitkowo
  • Mikoszewo.

Wszyscy Polacy, którzy wybierają się niedługo nad polskie morze, na bieżąco mogą kontrolować sytuację. Główny Inspektorat Sanitarny regularnie wprowadza nowe dane z prowadzonych badań na mapę, jaka znajduje się na oficjalnej stronie internetowej sanepidu. Z mapy wynika, że zamknięte obecnie są kąpieliska przy ul. Jeziornej w Przywidzu, Zalew Szydłowiec oraz kąpielisko przy plaży w Soczewce.

p>DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Czym tak naprawdę są sinice i jak wyglądają?

Sinice, o których tak głośno w wakacje to inaczej cyjanobakterie, które najczęściej spotyka się w morskiej wodzie. Wiele osób potocznie nazywa je glonami. Jak odróżnić je od nieszkodliwych glonów? Tam, gdzie pojawia się zakwit sinic, woda zmienia swoją barwę. Kolor zależy od wieku zakwitu i światła, które pada na wodę. Najczęściej przybierają one barwy zielone, szare i niebieski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
2. Tuż przed śmiercią zaczął tracić zmysły. Nowe fakty dotyczące strasznej śmierci aktora
3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

Co więcej, gdy w wodzie zakwitają sinice, nabiera ona charakterystycznego nieprzyjemnego, ziemistego zapachu. Kąpieliska, w których występują sinice, natychmiast są zamykane. Wiadomość o tym, że w pobliżu pojawiły się sinice, może oznaczać, że szybko przeniosą się one w sąsiednich kąpieliskach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Nie żyje Michał Bąk, stratował go byk
  2. Gwiazdor disco polo przesadził? Wszystko na żywo pokazała TVP, ręce opadają
  3. Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone
  4. Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą
  5. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News