Naczelny redaktor tygodnika „NIE”, Jerzy Urban, na portalu swojej gazety zaapelował do papieża Franciszka o odwołanie Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Jak przekonuje kontrowersyjny dziennikarz, inaczej grożą nam kolejne zamachy. 

Jak oświadcza na początku Urban, zmuszony został do wystosowania swojego apelu ponieważ żaden z polskich polityków czy dziennikarzy tego nie zrobi z obawy o wykluczenie społeczne.

 – Tylko ja więc mogę wnosić o odwołanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz o nieprzyjeżdżanie Pana do Polski, Panie Papieżu. Powodem niniejszej supliki są samobójcze zamachy terrorystyczne w stolicy Europejczyków – Brukseli. I wcześniejsze zabójstwa w Paryżu oraz innych miastach kontynentu – pisze Urban.

Jak przekonuje dalej Urban, podczas Światowych Dni Młodzieży w jednym miejscu znajdzie się setki tysięcy młodych ludzi co w praktyce uniemożliwi polskim służbom odróżnienie pokojowo nastawionych katolików od terrorystów islamskich.

Urządzenia wybuchowe z łatwością sporządzą sobie oni już na polskim terytorium – przekonuje Urban.

Jak dodje Urban, polskie służby z pewnością nie poradzą sobie z ochroną imprezy ponieważ polskie państwo jest tak zdemolowane, że „nawet jego prezydentowi zakłada się w aucie wycofaną z użytku sparciałą oponę, przez co leci do rowu„.

 – Proszę, żeby rozważył Pan, Panie Papieżu, co dla Pana ważniejsze: efekt propagandowy Dni Młodzieży czy życie i zdrowie młodych ludzi, którzy panu ufają. Uprzedzam, że przyjeżdżając na celebrę, może Pan mocno obciążyć swoje sumienie i wizerunek – kończy swój apel Jerzy Urban.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: NIE

...

Zobacz również

Zobacz również