Ups... Udający rannego pod Sejmem w spocie PO (VIDEO)

Ups... Udający rannego pod Sejmem w spocie PO (VIDEO)

Podczas manifestacji przed Sejmem policja próbowała siłą usunąć manifestantów blokujących wyjazd z Sejmu. Doszło do ostrej szarpaniny, w wyniku której cztery ambulansy faktycznie zabrały osoby poszkodowane w wyniku wrzawy. Jednakże, wcześniej jeden z demonstrantów udawał rannego na tle świecy dymnej. To właśnie on trafił do oficjalnego spotu Platformy Obywatelskiej jako prawdziwa ofiara.

Platforma Obywatelska opublikowała spot uderzający w Prawo i Sprawiedliwość. W materiale wykorzystano zeszłoroczny klip partii rządzącej, filmy z awantury pod Sejmem oraz... udawaną scenę ze świecą dymną.

Mamy oświadczenie mężczyzny, który leżał pod Sejmem. Udawał czy nie?

Podczas manifestacji jeden z uczestników nagle położył się na ziemi. Szybko jednak otrzepał się i wstał. Do sieci trafił film, a internauci zaczęli wyśmiewać chłopaka, który bez kontaktu z policją ani gazem (którego nie było) położył się na ziemi i udawał rannego.

Platforma Obywatelska postanowiła jednak wykorzystać ujęcie w swoim spocie. Teraz formacja jest oskarżana o wyreżyserowanie całej sceny. Wcześniej część przeciwników PiS oskarżała właśnie partię Jarosława Kaczyńskiego o prowokację i podstawienie "rannego", by skompromitować protest.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News