Uprawiasz taki seks? Zachorujesz na nowotwór

Uprawiasz taki seks? Zachorujesz na nowotwór

Okazuje się, że seks może być bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia. Niestety, choroby weneryczne to nie wszystko. Naukowcy udowodnili, że seks może doprowadzić nawet do nowotworu! 

Spontaniczny i przypadkowy seks może okazać się dla nas zgubny. Historia pamięta przypadki nawet takich osób, które celowo dobierały sobie partnerów, żeby zarazić ich np. wirusem HiV. Niedawno naukowcy odkryli, że jeśli uprawiasz seks oralny, możesz zachorować także na nowotwór gardła!

Naukowcy nie pozostawiają złudzeń

Amerykańscy uczeni z Narodowego Instytutu do spraw Walki z Nowotworami, w latach 1988–2004 zarejestrowali aż 225-procentowy wzrost przypadków zachorowań na raka gardła, krtani i przełyku. Obecnie pojawia się coraz więcej dowodów na to, że powoduje to właśnie seks oralny, a dokładniej chodzi o przenoszenie tą drogą wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Naukowcy łączą sprawę rosnącej liczby przygodnych zbliżeń w życiu przeciętnego młodego człowieka z masowymi zachorowaniami na raka krtani. Aż 72 proc. pacjentów zapadło na ten nowotwór po zakażeniu właśnie wirusem HPV. ZOBACZ TAKŻE: Seksskandal w UK! Narzeczona księcia Harrego gwiazdą… serwisu porno Wiele wątpliwości przysporzyło ludziom odkrycie prof. Harald zur Hausena, czy wirusy mają jakikolwiek związek z tym typem nowotworu. Wreszcie, nie tylko zaakceptowano jego badania, ale także nagrodzono byłego szefa Centrum Badań nad Rakiem w Heidelbergu Nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny.

80 proc. ludzkości jest zakażona

Naukowy szacują, że aż 80 proc. ludzkości jest zakażona wirusem HPV. Choć infekcja w większości przypadków jest po prostu niegroźna, to czasem może skończyć się tragicznie. Prowadzi do rozwoju raka pochwy, penisa, szyjki macicy, odbytu, a także krtani i przełyku. - Coraz częściej i znacznie wcześniej niż jeszcze 20 lat temu uprawiamy seks oralny. Szczególnie – jak widać dotyczy to mężczyzn. A bezpośrednim winowajcą wzrostu zachorowań jest bez wątpienia wirus brodawczaka ludzkiego – mówi prof. Maura Gallison. ZOBACZ TAKŻE: Mocne i WZRUSZAJĄCE. Ziemkiewicz tłumaczy, dlaczego uprawiał seks z prostytutkami To właśnie pod kierownictwem prof. Maura Gallisona zespół naukowców z Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore (USA) opublikował badania z których wynika, że liczba zachorowań na raka jamy ustnej, krtani i przełyku wzrosła o jedną trzecią. Według badań choroba ta występuje najczęściej wśród osób, które w przeszłości uprawiały seks oralny z co najmniej sześcioma partnerami, to właśnie u nich ten typ raka występuje aż ośmiokrotnie częściej. Źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News