Mrożące krew w żyłach atrakcje zafundowała turystom obsługa jednego z hoteli w Turcji. Podczas gdy ci wypoczywali, zostali napadnięci przez uzbrojoną w karabiny i benzynę bojówkę Państwa Islamskiego. Jak się później okazało, był to tylko element programu artystycznego.

Do tej kompletnie nieśmiesznej sytuacji doszło w hotelu Icmeler w południowo-wschodniej Turcji. Odpoczywających przy basenie Brytyjczyków zaskoczyło nagłe wtargnięcie ekstremistów z Państwa Islamskiego. Jak się później okazało, byli to tylko przebrani animatorzy, którzy w ten sposób chcieli zafundować wczasowiczom kolejną rozrywkę.

Żadnej przyjemności w tym upozorowanym ataku nie widzieli jednak sami wypoczywający. Personel zaangażowany w tę wątpliwą atrakcję, był bardzo przekonująco przebrany. Aktorzy wyposażeni byli w atrapy broni i kanistry z cieczą, które oznaczono jako benzyna. Zaskoczeni ludzie byli przerażeni i zdezorientowani.

„Rozejrzałem się i wokół siebie zobaczyłem przy basenie mężczyzn ubranych po arabsku z bronią w ręku. Jeden z nich podbiegł do mnie i oblał mnie cieczą z kanistra, na którym widniał napis „benzyna”. Potem zbliżył do mnie zapalniczkę” – powiedział Brytyjczyk, będący w czasie akcji przy basenie.

Obarczony skargami pięciogwiazdkowy hotel broni się twierdzeniem, że zajście należało do programu artystycznego, było więc upozorowane i całkowicie niegroźne.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: rmf24.pl
pt

...

Zobacz również