Dowódca irańskiej Gwardii Strażników Rewolucji wystosował groźby wobec Stanów Zjednoczonych. Zapowiedział, że jeśli USA nie przychylą się do jego żądań, Iran nie będzie więcej tolerował zachodnich sankcji wobec niego, oraz że Amerykanie zapłacą „wysoką cenę”.

Generał Major Mohammad Ali Jafari powiedział, że jeżeli Stany Zjednoczone nie wycofają się na minimum 1000 kilometrów od granic Iranu (Amerykanie mają bazy chociażby w pobliskim Afganistanie, czy w krajach Zatoki Perskiej) Iran nie będzie więcej tolerował poczynań Zachodu wobec jego programu obrony nuklearnej.

W razie, gdyby USA chciały nadal sankcjonować nasz sektor obronny i Armię Strażników Rewolucji Islamskiej, będą musiały wpierw zlikwidować swoje bazy w regionie w zasięgu 1000 kilometrów od irańskich granic. Waszyngton powinien mieć na uwadze, że słono zapłaci za wszelkie błędne ruchy – stwierdził Jafari.

Słowa wojskowego padły dzień po tym, jak amerykański Departament Skarbu nałożył nowe sankcje na 16 podmiotów, w tym osoby prywatne, które podejrzane są o finansowanie irańskiego programu rakietowego. Mając na uwadze zdecydowanie Donalda Trumpa w polityce zagranicznej, należy brać pod uwagę, że prezydent Stanów Zjednoczonych tak tego nie zostawi i zareaguje, gdy ofiarą gróźb pada państwo, którym rządzi.

źródło: rt.com

...

Zobacz również