"Upamiętniaj godnie". Ostry spot o symbolu Powstania uderzył w MN. Słusznie czy nie? (Video)

"Upamiętniaj godnie". Ostry spot o symbolu Powstania uderzył w MN. Słusznie czy nie? (Video)

Pełen spot kampanii społecznej "Upamiętniaj godnie" trafił już do internetu. 15 lipca w sieci zamieszczono mającą 20 sekund zapowiedź filmu. Teraz można już w pełnej krasie oglądać nagranie przy którym współpracowały Film Produkcja, Muzeum Powstania Warszawskiego i Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu.

Kampania, którą prowadzą, ma na celu uświadomienie społeczeństwa, że symbol Polski Walczącej nie powinien być wykorzystywany jako symbol przemocy i nienawiści. "Polska Walcząca to sprzeciw agresji" - podkreśla narrator w nagraniu.

Jak napisano na stronie Film Produkcji na Facebooku, spot kampanii ma być dowodem tego, że idee, które przyświecały bohaterom AK są wciąż żywe, a "ich misja jest godnie kontynuowana". Sam spot ma być według twórców "hołdem dla żołnierzy AK i wszystkich, którzy kultywują pamięć o nich".

"Dziś, w tym symbolicznym dniu, upamiętniając wielkich bohaterów Armii Krajowej chcemy pokazać, że ich misja jest godnie kontynuowana. Pragniemy dowieść, że niezależnie od poglądów i przekonań oraz sposobu ich manifestowania, używanie symbolu Polski Walczącej to świadectwo hołdu ideałom, które towarzyszyły im w bezprecedensowej walce na śmierć i życie.

Niniejszy spot jest hołdem dla Nich – żołnierzy AK, ale także dla wszystkich Was, którzy na różne sposoby upamiętniacie pamięć o Armii Krajowej. Nie jest jego celem ograniczanie manifestowania patriotyzmu a jedynie próbą zwrócenia uwagi na to, że wykorzystywanie w kontekście czynów niegodnych i ulicznej agresji jest niewłaściwe" - czytamy we wpisie Film Produkcji.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: facebook.com, youtube.comwp.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News