upa
Wiadomości Pikio - 5 Lipca 2015

UPA i Bandera bohaterami w edukacji ukraińskiej

Na Ukrainie została oficjalnie zatwierdzona koncepcja narodowo-patriotyczna, która będzie obowiązywać w edukacji tego kraju. Nauczyciele mają tam uczyć dzieci o tym, że Bandera był wzorem patriotyzmu, a UPA ważnym elementem w historii Ukrainy.

Wszystko za sprawą tzw. "Koncepcji Narodowo-patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży". Wszelkie jej założenia będą wdrażane w edukacji naszych wschodnich sąsiadów. "Koncepcję" zatwierdził już ukraiński Minister Edukacji. Najbardziej kontrowersyjne elementy konwencji to te, które traktują o UPA i Stepanie Banderze. UPA ma prezentować ofiarność w walce, a Bandera być symbolem dumy narodowej. Całą sprawę komentuje Ivan Kaczanowski, uczony z Ottawy, który mówi: "Nowy ukraiński program przypomina obowiązkową komunistyczną edukację z jej przemilczeniami niewygodnych faktów historycznych".Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News