Na stronach Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów Uniwersytetu Opolskiego pojawiła się informacja o nowych wykładach „50 twarzy lewactwa”. Pierwsze zajęcia są zaplanowane na początek nowego roku akademickiego.

Jak czytamy w opisie wykładów, ich celem jest „krytyczna analiza zagadnienia tak zwanego lewactwa, czyli radykalnej lewicy, zarówno w wymiarze międzynarodowym, jak i polskim: na płaszczyźnie społecznej, ekonomicznej, politycznej i kulturowej. Będzie ono rozpatrywane z dwóch punktów widzenia – radykalnie lewicowego oraz antagonistycznego wobec lewactwa (prawicowego)”.

Podczas wykładów będą poruszane między innymi takie kwestie jak „Karol Marks jako wzorzec lewactwa”, „lewactwo a prawa kobiet”, „lewackie subkultury”, „lewactwo a prawa imigrantów”, a także osób LBGT. Uczestniczący w wykładach będą się również zastanawiać „Kim jest lewak w Polsce?”.

Efektem kształcenia o „lewactwie” – jak czytamy na stronie USOS – będzie poszerzenie wiedzy studentów z zakresu teorii polityki i polityczności oraz wykształcenie się u nich postawy namysłu nad otaczającą ich rzeczywistością, z wykorzystaniem adekwatnego aparatu pojęciowego.

Zajęcia będą prowadzić wykładowcy Instytutu Politologii Wydziału Historyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: usosweb.uni.opole.pl

Zobacz również